Bratia v triku

Novinka z Frankfurtu zaujala. Nešlo o žiadny crossover s dizajnom z hviezdnych vojen, ale o retro štýlový elektromobil. Teda jeho štúdiu. Tvarmi odkazuje na prvý Civic z roku 1972. Atletický brat Sports EV navštívil autosalón v Tokiu a spolu tvoria veľmi príjemné elektrické „menu“. Ak už malé elektromobily, tak takéto. S minimalistickým a príťažlivým dizajnom, odkazujúcim na časy minulé. Ale nedajte sa oklamať, na palube nebude chýbať vyspelá umelá inteligencia.

Honda Sports EV

Zábavné elektrické kupé

CEO Hondy Takahiro Hachigo hovorí, že štúdia má predstavovať „zábavu a radosť zo šoférovania elektrického auta.“ Zatiaľ nech s tým dajú pokoj, avšak ide o veľmi zaujímavú predzvesť malých mrštných kupé budúcnosti. Predný čierny gril vie zobraziť informácie o nabíjaní, o stave auta, alebo vás len tak jednoducho pozdraviť. Kruhové svetlá svietia LED diódami a spätné zrkadlá nahradili kamery. Disky sú väčšie a športovejšie ako pri Urban EV a dlhá kapota zdôrazňuje svalnatejšie siluetu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
Treba uznať, že štúdia prezentuje "jedlejší dizajn" ako všetky futuristické Star Wars crossovery. Ak je budúcnosť elektrická, tak nech zachová po boku high tech aj tradičné tvary áut.

Futuristický nástupca Hondy CR-X?

Honda neukázala interiér novinky. Domyslieť si ho môžeme pri pohľade na príbuzný hatchback po pridaní viac korenia. Honda hovorí aj o AI (Artificial Intelligence), teda umelej inteligencii. Detaily nepoznáme, určite však pôjde aj o autonómnu jazdu. Nepotvrdili ani, na rozdiel od hatchbacku, sériovú výrobu. Jediné, čo ostáva, je počkať do roku 2019. Dovtedy vyjde Urban EV a ľudia z Hondy prinesú viac info o zaujímavom kupé na elektrinu. Nahradí CR-X z 90. rokov?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: Honda, Evo