Prehľadnosť

Do menu konfigurátora sa dostanete cez konkrétny model, nesmiete však naň kliknúť, ale len kurzorom nadísť a zvoliť Konfigurátor. Do jeho menu sa môžete prekliknúť ešte priamo zo stránky, avšak jeho ponuka je až úplne v rohu dole. Ešte nad tým je výber rôznych iných modelov, ako úžitkové alebo nákladné autá. Jednotlivé modely sú rozdelené podľa karosérie, teda hatchback, sedan alebo kombi.

Obrázok si môžete prepnúť aj do nočného módu.

Po zvolení modelu si môžete filtrovať druh pohonu, pod jednotlivými verziami máte aj pár technických údajov, čo je super. Po motoroch sa dostanete ďalej na balíky a ak to vaša verzia ponúka, medzi nimi sú aj jednotlivé línie výbavy.

Pri farbách máte náhľad na celé auto.

Rýchlosť odozvy

Jednotlivý preklik medzi úrovňami je však strašne pomalý a rozhodne by si zaslúžil zrýchliť. Na začiatku máte aj náhľad vozidla zvonka a zvnútra, môžete si zvoliť denný alebo nočný režim. Balíky sú rozpísané, je pri nich aj obrázok výbavy, ako aj pri iných prvkoch, s týmto ako užívateľ nemôžete mať vôbec problém.

Aj kolesá ponúkajú mieru individualizácie.

Vynútené kombinácie

Keďže Mercedes, ako aj iné európske značky, ponúka obrovskú mieru individualizácie pomocou výbavy, je jasné, že vynútené kombinácie budú bežné. Avšak Mercedes ihneď po zvolení výbavy upozorní na tú „maličkosť“ a napíše, čo všetko treba pridať a čo sa odráta. Ale to prechádzanie menu je taaaaaak zdĺhavé. Ďalej môžete scrollovať dole alebo pomocou odkazov hore preskakovať na jednotlivé menu.

Väčšina položiek má pri sebe možnosť zobraziť aj iné obrázky, prípadne z iných uhlov.

Samotné prvky výbavy majú možnosť zväčšiť obrázok, prípadne niektoré ponúkajú aj rôzne iné náhľady, čo je opäť super. Nakoniec sa dostanete do vašej konfigurácie, kde máte popísané technické údaje, príplatkové položky, môžete si konfiguráciu vytlačiť alebo vypočítať mesačnú splátku. Je tu aj prehľad celej príplatkovej výbavy, ktorú ste nezaškrtli, tiež QR kód, ale nikde som nenašiel odkaz na cenník alebo brožúru. To sú však už len detaily, nebyť pomalej reakcie, mohol mať konfigurátor Mercedes-Benz tú najlepšiu známku.

Vynútené kombinácie vám konfigurátor zobrazí hneď.

Celkové hodnotenie slovenského online konfigurátora Mercedes-Benz: 9/10