Prehľadnosť

Keďže má Audi viac modelov, základná maska konfigurácie ponúka najprv rozdelenie aj na typy karosérií, ako kombi, limuzínu alebo SUV. V dnešnej dobe SUV maniakov je to asi vítaný krok. V dobre písania článku prechádzalo Audi na novú nomenklatúru označovania modelov s číselným označením podľa výkonu motora, napríklad 35 TDI alebo 55 TFSI.

Z tohto dôvodu som mal k dispozícii na konfiguráciu už len zmenené modely na novú štruktúru, nie všetky. V prvom kroku po výbere auta zvolíte motor, prevodovku a pohon. Následne si ešte musíte vybrať líniu výbavy a až tak máte k dispozícii jednotlivé motory. Trochu neprehľadné, ak chcete zvoliť auto hneď podľa motora. V ľavej časti si môžete ešte rozkliknúť položky zo sériovej výbavy, to veľa konfigurátorov neponúka, palec hore.

Na začiatku môžete vidieť aj sériovú výbavu, to veľa konfigurátorov neponúka.

Následne si volíte najprv dizajnovú časť, teda exteriérovú farbu, kolesá a interiér, až následne všetky príplatkové prvky. Tie sú prehľadne abecedne pod sebou, nemusíte si zvoliť najprv napríklad interiér, exteriér a podobne. Ak viete, ako sa položka volá, jednoducho ju nájdete.

Pri výbere farby nevidíte hneď auto vo veľkom rozlíšení, musíte skrolovať vyššie.

Rýchlosť odozvy

Rýchlosť konfigurátora je rovnako výborná. Sem tam som mal však problém s načítaním obrázku, napríklad takú A6 kombi mi nenačítalo ani raz, konfigurátor jednoducho pri zmene kolies alebo farby nechcel ukázať zvolenú konfiguráciu. To zamrzí. Taktiež 3D zobrazenie zatiaľ u nás nie je k dispozícii, snáď časom bude. Je to naozaj omnoho lepší prehľad pri konfigurovaní auta.

Vynútené kombinácie

Ak sa pozrieme na vynútené kombinácie s drahšou položkou, ako je potrebná, tak ani u Audi som nič podobné nenašiel. Každá príplatková vec, ak je nutne kombinovateľná s inou, tak má pri sebe výkričník a teda hneď viete, či je to konečná cena alebo nie. Tento prístup chválim. Keď ju zaškrtnete, konfigurátor vám vyhodí položky, ktoré si musíte dokúpiť, prípadne viaceré možnosti a nemáte predvolenú drahšiu ani lacnejšiu. Jednoducho si vyberiete tú, ktorú chcete. Opäť chválim. Toto u konkurencie nehrozí.

Pri výbere príplatkov vidíte, či sú viazané na inú položku. Niektoré majú malý obrázok, väčšina je ešte rozpísaná po rozkliknutí na písmenko I úplne napravo.

Nakoniec vidíte celkovú konfiguráciu s celkovou sumou. Taktiež aj náhľad auta, ten však u mňa niekoľkokrát nefungoval. Mohol byť aj problém s úpravou konfigurátora na nové modelové značenie. Konfiguráciu si môžete uložiť, vytlačiť, dostanete tiež jedinečné číslo, s ktorým môžete ísť priamo za predajcom. V konečnom dôsledku je konfigurátor na vysokej úrovni a obzvlášť s príplatkovými prvkami je na tom lepšie, ako iná nemecká konkurencia. O tom však v ďalšej časti.

Na konci dostanete číslo, s ktorým môžete ísť k predajcovi.

Celkové hodnotenie: 8/10