Drahí vodiči, nech vám v živote nenapadne zastaviť či nebodaj otáčať sa na diaľnici! A nie to ešte v tuneli!

Tunel je mimoriadne nebezpečné miesto. V minulosti sme vám niekoľko článkov za jazdu v tuneli priniesli. Pozrite si ich aspoň zbežne. V krízovej situácii vám môžu niektoré vedomosti zachrániť krk a auto.

To, čoho sa dopustil vodič (podľa detailu TEČ asi z Českej Republiky) v priloženom videu, nemá obdobu. Počínal si mimoriadne nebezpečne. Keď si uvedomil, že zle odbočil a dostal sa do tunela, rozhodol sa zablúdenie napraviť. Ako? Tým najblbším spôsobom. Prudko zastavil a otočil sa. Vôbec ho netankovalo, že je v jednosmernom diaľničnom tuneli. Už pri prvom nevhodnom manévri bolo šťastie, že sa nikomu nič nestalo. 

Musím pochváliť prácu dispečerov operátorského pracoviska tunela, ktorí situáciu bleskovo vyhodnotili a okamžite zmenili dopravné značenia na vstupe do tunela. 

Národná diaľničná spoločnosť upozorňuje, že brzdenie v tuneli je oveľa väčší hazard ako podobný manéver na diaľnici. „Nasledujúce auto sa nemá kam uhnúť a ak nestihne zabrzdiť, napáli to do vás, z čoho môže vzniknúť reťazová nehoda. A keďže je tunel uzavretý priestor, hrozia tu oveľa väčšie riziká vzniku požiaru.“ 

Vodiči, rozmýšľajte za volantom! Kým nebudete používať hlavu, tak vám najmodernejšie bezpečnostné prvky  aj tak  nezachránia život, zdravie a auto!

Video: NDS