Elektrická novinka je produktom spoločnosti Geely-Kandi a jej cieľom nie je ohromovať výkonmi, dizajnom, či revolučnou výbavou. Naopak, dáva si za cieľ motorizovať ľudí, ktorí z nejakého dôvodu chcú, alebo potrebujú praktické elektrické auto, no doteraz pre nich nebol podobný elektrický crossover dostupný. V prípade elektrických áut je totiž situácia trochu iná, ako pri autách so spaľovacími motormi, ktoré sú bohato zastúpené aj na trhu jazdených áut. Ponuka ojazdených elektromobilov je zatiaľ minimálna a záujemcom o elektrické auto neraz neostáva nič iné, ako siahnuť po novom. Číňania prinášajú reálne riešenie.

70 kW ku šťastiu

Nový mestský elektrický crossover sa volá Maple 30X a na svete je oficiálne len od 10. apríla 2020. Pod jeho prednou kapotou je elektromotor s výkonom 70 kW (95 k) a krútiacim momentom 180 Nm. Iste, z týchto hodnôt nikto na zadok nespadne, Maple 30X však zaujalo niečím iným. Cenou! Po odrátaní všetkých dotácií čínskej vlády sa cena jeho základnej verzie dostáva na prijateľných 9000 eur. Auto má pritom dojazd 306 km (NEDC) a na rýchlonabíjačke sa na 80 % kapacity údajne nabije za 30 minút. Ak si zákazník priplatí za lepšie vybavenú verziu, stále je na cene mierne presahujúcej 11 000 eur (po prepočte). Výrobca momentálne údajne rokuje so štátnymi orgánmi o technických parametroch, ktoré by sa prispôsobili budúcej legislatíve, aby mohla byť cena ešte priaznivejšia (pravidlá udeľovania dotácií v Číne vychádzajú z množstva parametrov, celkovo ide o veľmi premyslený a roky budovaný systém dotácií).

V Európe by sa za podobné peniaze, vzhľadom na veľmi prísnu legislatívu často vyžadujúcu aj nezmysly, auto ako toto samozrejme predávať nedalo, ukazuje však spôsob, ako dostať elektrické autá medzi ľudí. Ušľachtilé ciele európskej mobility totiž stále krachujú najmä na cenovej nedostupnosti elektrických áut (o infraštruktúre nehovoriac) a chaotickom systéme dotácií nahrávajúcom skôr majetnejším motoristom na úkor ostatných.

zdroj: Autonews, TAAS, Electrive