Tím z VW sa rozhodol to svojim konkurentom trochu skomplikovať. S Golfom GTI Clubsport S sa vrátili na Nürburgring za ideálnych podmienok a stiahli zo svojho rekordu ďalšie 2 sekundy!

Aktuálnym kráľom Nürburgringu medzi predokolkami je teda VW, aj keď na odvetu sa už chystajú aj Honda, aj Renault Sport. Aby to nemali také ľahké, tím z VW sa koncom októbra sa severnú slučku vrátil. 26. októbra totiž na okruhu panovali podľa nich ideálne podmienky, a tak sa rozhodli prekonať sami seba. V máji zaknihovali čas 07:49,21, čo bolo "iba" o 1,42 s lepšie ako čas Hondy 07:50,63. Aj preto sa Nemci rozhodli to svojim súperom trochu sťažiť. Čo si predsavzali, to sa im aj podarilo. Pekne v tichosti totiž dokázali s Golfom GTI Clubsport S zajazdiť výborný čas 7:47,19. Svoj vlastný rekord na Nürburgringu tak zlepšili o 2,02 s!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Iba pripomeniem, že Golf GTI Clubsport S má pod kapotou motor 2,0 TSI EA888 vyladený na 228 kW (310 k). Motor ponúka maximálny krútiaci moment 380 Nm už od 1 850 až do 5 700 ot/min. Auto navyše prišlo o veľkú časť zvukovej izolácie a zadné sedadlá. Clubsport S je vďaka tomu o 63 kg ľahší ako štandardný Golf GTI. Automobilka z neho vyrobila iba 400 kusov, čím zabezpečila jeho výnimočnosť. Tú mu však zabezpečil najmä výnimočne rýchly čas na najznámejšej trati na svete. Nuž, uvidíme, kto z konkurentov ako prvý zodvihne hodenú rukavicu. Bude to Civic Type R, jeho nová generácia, alebo nový Megane RS? Alebo niekto iný?