Jim Rowan, šéf Volva, ktoré bude od roku 2030 ponúkať už len elektrické vozidlá, však verí, že cena elektromobilov sa so spaľovacími autami vyrovná pravdepodobne už v roku 2025. Pomerne optimistická predpoveď, ktorá však závisí od množstva faktorov. Ovplyvniť to môže aj hroziaca finančná kríza či budúce ceny plynu, ktoré môžu elektromobily ešte viac predražiť. To, že Volvo vidí budúcnosť len v elektrických vozidlách, je zrejmé. Rowan navyše tvrdí, že ich výrobcovia by sa nemali spoliehať na vládne dotácie, aby dosiahli úspech. Musia vraj nájsť spôsob, ako vyrábať elektromobily, ktoré ľudia chcú a zároveň si ich môžu dovoliť. 

Myslíme si, že okolo roku 2025 dosiahneme cenovú paritu. Bude už existovať dostatok technológií, ktoré znížia náklady na batérie. Technológie zároveň zvýšia dojazd. Menej batérií, ale väčší dojazd pri nižších nákladoch - dostaneme sa tam,“ tvrdí Jim Rowan. 

Volvo ide naplno cestou elektromobility, pričom len pred pár dňami predstavilo model EX90. Ide o 7-miestne elektrické SUV, ktoré má byť nástupcom súčasnej XC90. Značka okrem toho aktuálne ponúka dva ďalšie elektromobily, XC40 Recharge a C40 Recharge. Ponuka batériových vozidiel sa však čoskoro rozrastie. Počas predstavenia novinky zazneli slová aj o menšom elektrickom crossoveri. Podľa Rowana ho Volvo predstaví v roku 2023, pričom vozidlo bude určené skôr do mesta. 

Volvo EX90