Posadili by ste svoje trojročné dieťa za volant skutočného auta? Drvivá väčšina z vás by bez mihnutia oka povedala nie. Nájdu sa však rodičia, ktorí s tým nemajú problém. Hovoríme o chlapcovi menom Zayn Sofuoglu, ktorý pochádza z Turecka a je synom päťnásobného motocyklového šampióna seriálu Supersport World Championship, Kenana Sofuoglua. Ten sa rozhodol svoje dieťa zasvätiť do sveta rýchlych kolies o dosť skôr, ako je bežné. 

Zvládol aj okruh

Nielenže svojho syna samého posadil za volant auta či na dospelú motorku, no do rúk mu zveril aj svoje Ferrari SF90 Stradale. Hybridný superšport ponúka maximálny výkon 735 kW, teda 1000 koní, pričom ide o jedno z najlepšie zrýchlujúcich produkčných áut sveta. Stovku dá len za 2,5 sekundy. Pre malého Zayna to však nie je problém a s Ferrari vie dokonca bez problémov aj driftovať, respektíve robiť hodiny. Na ďalšom z videí dokonca sám jazdí po okruhu. Samozrejme, nie je to žiadna divočina na hrane možností, no vzhľadom na jeho vek, je až ťažké uveriť čo tento chlapec dokáže.

Malý Zayn sa vďaka tomu stal už v troch rokoch internetovou senzáciou a na Instagrame má viac ako milión sledovateľov. Mimochodom, ak by vás zaujímalo, ako spomínané Ferrari ovláda, tak má špeciálne upravené pedále, aby na ne dosiahol. A aby videl cez volant, sedí v špeciálnej sedačke.

Deti slávnych pretekárov tradične začínajú s motoristickým športom o čosi skôr. Úradujúci a zároveň najmladší majster sveta v rely Kalle Rovanperä sedel za volantom súťažného auta už ako osemročný. Dcéra nebohého Kena Blocka, Lia, driftovala s Escortom Mk2 RS ako trinásťročná, a taký Oliver Solberg, syn Pettera Solberga – majstra sveta v rely z roku 2003, odjazdil prvú seniorskú súťaž v pätnástich rokoch. Ani jeden z nich však v troch rokoch nešoféroval 1000-koňový superšport. Je preto obdivuhodné, čo malý Zayn dokáže.

Zdroj: Zayn Sofuoglu / Instagram

Foto: supercarblondie.com