Tým najdôležitejším je asi motor a jeho výkonové naladenie. Je to ten istý trojlitrový preplňovaný zážihový boxer šesťvalec z modelu S, tu však naladený na 283 kW (385 k) a 450 Nm. To je o 11 kW (15 k) viac, ako mala predchádzajúca základná verzia generácie 991.

Medzi motorom a zadnými kolesami je 8-stupňová dvojspojková prevodovka, do budúcna by mal byť v ponuke aj pohon všetkých kolies. Kupé verzia zrýchli na 100 km/h za 4,2 sekundy, s paketom Sport Chrono dokonca za 4 sekundy. Maximálna rýchlosť je pritom 293 km/h. Pre istotu znova pripomínam, že sa stále bavíme o základnej motorizácii!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zmiešané obutie má vpredu priemer 19 a vzadu 20 palcov. O brzdenie sa starajú 330 mm kotúče na oboch nápravách. Za príplatok však budú aj pre túto verziu karbón keramické brzdy. Rozdiel medzi Carrerou a Carrerou S bude teda minimálny. Zvonku napríklad jedna koncovka na oboch stranách voči verzii S s dvojitou koncovkou.

V interiéri nebudú už skoro žiadne zmeny voči verzii S. Základné Porsche 911 Carrera začína v Nemecku na 104 655 eur, verzia s otvorenou strechou, teda kabriolet, bude stáť nového majiteľa od 118 935 eur. Nové modely už sú u predajcov k dispozícii.

Zdroj foto: Porsche

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov