Priaznivci hot-hatchov sa môžu tešiť, Toyota na jeseň začne predávať ostrý Yaris GRMN. GRMN znamená Gazoo Racing Masters of Nürburgring. Malú potvoru ladil na Nordschleife priamo pretekársky tím Toyoty Gazoo Racing. Navyše to bude exkluzívny model. Pre európsky trh vyhradili len 400 kusov a cena jedného z nich je 29 900 eur.

Hot-hatch v podaní Toyoty, Yaris GRMN

Ostrá Toyota Yaris GRMN príde už na jeseň. Automobilka hovorí, že s výkonom 212 k a hmotnosťou 1135 kg má najlepší pomer váhy a výkonu v triede.

Už pôvodné čísla, ktoré hovorili o 210 k a zrýchlení na stovku za 6,7 s boli výborné. Realita je však ešte lepšia, Toyota na autosalóne vo Frankfurte potvrdila špecifikáciu. Yaris GRMN bude poháňať 1,8 l kompresorom prepĺňaný 4-valec s výkonom 212 k a krútiacim momentom 250 Nm. Hot-hatch zrýchli na stovku za 6,3 s a topspeed obmedzili na 230 km/h. S hmotnosťou 1135 kg má ostrý Yaris najlepší pomer hmotnosti a výkonu vo svojej triede.

Inžinieri sa s Yarisom GRMN pohrali, hot-hatch má teraz o 24 mm nižší podvozok, tuhšie stabilizátory, či tlmiče Sachs. Jazdí na 17“ diskoch BBS, pneumatikách Bridgestone Potenza RE050 a vpredu brzdí väčšími kotúčmi s priemerom 275 mm. Chladiaci systém pochádza z V6 motora Toyoty. Aero balík optimalizovali na lepšie chladenie a obtekanie vzduchu okolo auta. Ešte volant z Toyoty GT86 a hor sa na cestu.

zdroj: carscoops.com

ŠPECIÁLNA TOYOTA YARIS GRMN PRÍDE AJ NA NAŠE CESTY

ŠPECIÁLNA TOYOTA YARIS GRMN PRÍDE AJ NA ...

Toyota Yaris bude prvé auto so štítkom GRMN, ktoré Toyota prinesie na európsky trh. Skratka znamená Gazoo Racing ...

14. 07. 2017
ŠPORTOVÝ YARIS GRMN BUDE VYČNIEVAŤ Z RADU. DOSTANE KOMPRESOR!

ŠPORTOVÝ YARIS GRMN BUDE VYČNIEVAŤ Z ...

Už pred viac ako mesiacom sme avizovali, že Toyota prinesie do Ženevy po dlhých rokoch konečne hot hatch. Japonci tak urobia ...

20. 02. 2017