Registrácia Prihlásenie

HMP - 6. preteky

- Popis udalosti

Štvrtý ročník individuálneho šampionátu pretekov motokár. Seriál 6 pretekov počas roku 2016, ktorý je určený pre širokú verejnosť, ako pre začínajúcich, tak i pre pokročilých a profesionálnych jazdcov. Vyrovnanosť pretekov zaisťuje rozdelenie do výkonnostných skupín podľe kvalifikácie a tiež zvlášť vyhlasovaná trieda Amatér. Najlepší jazdci šampionátu získajú na konci sezóny prize money. Preteky sa konají v areáli Motokáry Hodonín, avšak na odlišných verziách trate. Jazdci sú dovažovaní na 85 Kg.


Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti sa nenašli. Skúste zmeniť deň zobrazenia.

BLESKOVKY

BMW vyvíja gyroskopický držiak nápojov

Konštruktéri automobilky BMW pracujú na držiaku nápojov, ktorý bude nápoj stabilizovať stále v rovnakej polohe. Pracovať má na rovnakom princípe ako stabilizátory kamier. Nápoj by ste tak už nemali vyliať ani pri veľmi dynamickej jazde v zákrutách. 

Dacia vyrobila pol milióna Dusterov

V novembri 2019 zišla z rumunskej výrobnej linky Dacia Duster s poradovým číslom 500 000. Šlo o verziu Duster 1.3 TCe 4x4 pre francúzskeho zákazníka. V súčasnosti ide 90 % produkcie Dacie na export. Rumuni denne vyrobia 1050 Dusterov.

Novodobý „McLaren F1“ sa prisaje k ceste ventilátorom

Spoločnosť Gordon Murray Automotive vyvíja superšport T50 s aktívnou aerodynamikou. Ventilátor v zadnej časti auta vysáva spod auta vzduch, čím aktívne riadi prítlak, max. rýchlosť aj brzdenie. T50 poháňa hybridný pohon kombinujúci elektromotor a benzínový agregát Cosworth V12.

128Kb | 64Kb Rádio, ktoré má gule!

POSLEDNÉ KOMENTÁRE