Zverte vašu bezpečnosť tomu najlepšiemu


Pri výbere každého auta sa zamerajte najmä na bezpečnosť. Vysokú odolnosť konštrukcie by mali dopĺňať najnovšie asistenčné systémy, vďaka ktorým predídete nejednej nehode. Najčastejšie ide o ABS, ESP či svetlá počas núdzového brzdenia. V prípade, že v aute veziete deti, pomôže tiež elektronická detská poistka okien a indikátor zapnutých pásov. Na bezpečnosti rozhodne nešetrite.

Keď máte deti, na veľkosti rodinného auta záleží

Rodinné auto by malo byť priestranné a kompaktné zároveň. Oceníte to pri parkovaní. Čo sa týka interiéru, okrem miesta pre detskú sedačku myslite aj na hračky, plienky a všetko ostatné, bez čoho sa vaše dieťa nezaobíde. Medzi sedadlami by malo byť dostatok priestoru. Umožní vám to ľahší prístup k vašej ratolesti a viac pohodlia vzadu.

Úložný priestor vopred vyskúšajte

Život vo dvojici zďaleka nie je taký náročný na priestor, ako život s deťmi. Pripravte sa na väčšie nákupy a viac batožiny. Napriek tomu, že mnoho áut sa pýši enormnou kapacitou, realita býva iná. Úložný priestor menšieho auta pre váš kočík častokrát postačí. Pri jeho väčšej variante však odrazu v ceste stojí prekážka a netušíte, kde sa stala chyba. Preto pred kúpou auta vždy radšej vyskúšajte, čo sa do kufra naozaj zmestí. Dôležitý je nielen objem, ale aj jeho tvar.

Zdroj: Unsplash.com

Oplatí sa viac benzín alebo diesel?

S každým novým členom rodiny sa vaše náklady na domácnosť zvyšujú. Nie každý si tak môže dovoliť výdavky navyše. Pri väčších vzdialenostiach sa oplatí viac nafta. Ak však jazdíte väčšinou v meste, chcete ušetriť a vyhnúť sa problémom v zime, pre vaše rodinné auto odporúčame benzín. V porovnaní s dieselom je tichší, živší a tiež šetrnejší voči životnému prostrediu.

Porovnávajte ceny podľa vašich vlastných kritérií

Pri kúpe nového rodinného auta dozaista zaváži jeho cena. Nestrácajte zbytočne čas vozidlami, ktoré sú mimo váš rozpočet. Jasne si stanovte, koľko peňazí ste ochotní do auta investovať, určite si, čo by mu nemalo chýbať a podľa toho sledujte ponuku. Myslite však pritom aj na prevádzkové náklady. Náhradné diely niektorých áut je totiž na Slovensku problém zohnať.

Poistite sa proti nehode rozumne

Ak sa stanete účastníkmi nehody a nechcete prísť o všetky vaše úspory, mali by ste uzatvoriť povinné zmluvné poistenie. Poisťovňa vám prípadné škody preplatí. V prípade, že sa rozhodnete aj pre doplnkovú službu, využiť môžete ďalšie výhody. Napríklad odtiahnutie vozidla zdarma. Ak si však myslíte, že povinné zmluvné poistenie proste nepotrebujete, pripravte sa na pokutu až do výšky 3320 eur.

Zdroj: Pexels.com

Vychytávky nielen pre rodinné auto

Deti milujú potulky po skrytých zákutiach. Keď sa potom objavia a majú vojsť do auta, odrazu sú celé od blata. Vyriešiť to môžete obyčajnou gumenou rohožkou. Za zváženie stoja aj fólie a stmavené okná, ktoré poskytujú zvýšenú ochranu očí celej posádky. Nezabudnite však na certifikát. Pokiaľ ho nemáte, hrozí vám pokuta.