V útrobách nájdeme 5,0 litrový motor V8 Ti-VCT Coyote s výkonom 435 koní a šesť-stupňovú prevodovku.

Shelby GT350 1966 vyzerá takmer ako originál no pritom ponúka modernú techniku.

Úpravca Revology má za sebou nejednu prestavbu Mustanga. Zaujme napríklad replika Shelby GT350 s novodobou technikou. V útrobách nájdeme 5,0 litrový motor V8 Ti-VCT Coyote s výkonom 435 koní a šesť-stupňovú prevodovku. Súčasťou pohonného ústrojenstva je aj samosvorný diferenciál. Výkon však neputuje na tuhú nápravu, ale na nezávislú viacprvkovú nápravu. Takže by mal zvládať aj zákruty. :-) 17“ disky skrývajú veľké kotúčové brzdy.


Kým exteriér je len málo odlišný od originálu, v kabíne sa toho zmenilo viac, no stále je to retro. Napríklad prístrojový panel má LED podsvietenie a otáčkomer končí číslom 9000. Namiesto autorádia tu môže byť LCD displej infotainmentu. Interiér a sedadlá sú potiahnuté kožou alebo alcantarou. Samozrejmosťou je klimatizácia, elektrické okná, ale aj bezkľúčový vstup.

Zaujímalo by vás koľko také auto stojí? Cena začína na 187 500 $. K dispozícií je aj príplatková výbava v podobe hi-end soundsystému, 4-stupňového automatu, roll-baru, nastaviteľných pružín a podobne. Pokiaľ vám stačí obyčajnejší prerobený Mustang K-GT 2+2 Fastback alebo Mustang K-GT Cabriolet, tak si pripravte 167 500 $ alebo 159 900 $.


Zdroj: autoblog, revologycars