O TVR sme dlho nepočuli. Zdalo by sa, že premotorované anglické športiaky už patria do minulosti. Pred dvoma rokmi však prišli správy, že TVR vstane z popola, mali pracovať na novom aute. Odvtedy pretieklo veľa vody a dnes vidíme výsledok. Briti prichádzajú s ľahkým silným dvojsedadlovým športiakom, ktorý nesie meno tradičné meno tejto značky TVR Griffith. Vydrží však? Alebo je to len výstrel do tmy ako mal pred pár rokmi Lotus?

TVR sa vracia na scénu. Nový Griffith má 5,0 l V8, 500 k, manuálnu prevodovku a zadný pohon. Teda všetko, čo zábavný športiak potrebuje.

Novinku poháňa 5,0 litrový V8 Ford, ktorý upravili v Cosworth, teda pod kapotou erdží rovných 500 k. Griffith je zadokolka, silu na zadné kolesá prenáša 6-stupňová manuálna prevodovka Tremec Magnum XL. Automobilka tvrdí, že nový športiak váži iba 1250 kg, takže na jednu tonu pripadá 400 k a to je výborný pomer hmotnosti a výkonu. Navyše nové TVR má rovnomerné rozloženie váhy 50:50.

TVR vstáva z popola

TVR Griffith šprintuje na stovku za menej ako 4 s a topspeed presiahne 321 km/h, čo ho radí medzi tie rýchlejšie športiaky. Na návrhu šasi sa podieľal aj Gordon Murray s technológiou iStream, kde oceľový a hliníkový rám kombinujú s karbónovými kompozitmi. Aby udržali hmotnosť čo najnižšie, vyrobili z karbónu aj panely karosérie.

Interiér TVR Griffith

Prvých 500 kusov TVR Griffith označia ako špeciálnu Launch edíciu. Cena športiaka neprekročí 90 000 libier, teda 100 000 eur a prví zákazníci by mali mať auto v garáži začiatkom roka 2019.

TVR Griffith

zdroj: carscoops.com

ZÁHADNÝ NOVÝ ŠPORTIAK OD TVR JE VYPREDANÝ

ZÁHADNÝ NOVÝ ŠPORTIAK OD TVR JE ...

Mysleli sme si, že malá britská značka TVR patrí do automobilového neba. Ale nie, prišli správy, že TVR sa vracia na ...

02. 09. 2015
TVR SA VRACIA, VĎAKA COSWORTHU A GORDON MURRAY DESIGN

TVR SA VRACIA, VĎAKA COSWORTHU A GORDON ...

Britskú automobilku TVR založili už v roku 1947. Najväčšieho úspechu sa dočkaka v 80. a 90. rokoch, keď bol jej ...

11. 06. 2015