TVR je značka s bohatou históriou. Jej najlepšie časy sú už však minulosťou.

Z rozhovoru plného vyhýbavých odpovedí jasne vyplýva, že výroba bude obnovená. To je však všetko, čo vieme s určitosťou povedať. Magazín Pistonheads dal Edgarovi otázku: „Čo považuje za srdce TVR?“ Ak očakávate odpoveď ako motor, dizajn alebo históriu značky, budete sklamaní. Les Edgar odpovedal na túto otázku veľmi zaujímavo: „Myslím si, že srdcom sú ľudia, ktorí tieto autá kupujú. Z demografického hľadiska pôjde pravdepodobne o odlišnú skupinu zákazníkov ako pred 15- 20 rokmi. Verím, že ľudia budú chcieť kupovať naše autá na základe DNA.“

Briti sú na svojho výrobcu športových áut hrdí. TVR síce nikdy nevyrábalo dokonalé autá, no aj napriek tomu boli obľubené. Dobrou správou je, že nový majiteľ chce výrobu obnoviť.

Automobilka už dlho pred svojim koncom nepriesla nič nové.

V čom spočíva DNA značky sme sa už z rozhovoru nedozvedeli. Nový majiteľ dokonca novinárom nedal jasnú odpoveď ani na otázku či niekedy uvidíme TVR v podobe SUV. Edgar si necháva otvorené dvere do všetkých smerov.

Automobilku TVR založil v roku 1947 Trevor Wilkinson. Názov je údajne odvodený od krstného mena zakladateľa, z ktorého boli odstránené samohlásky a jedno „r“. Spoločnosť počas svojej existencie vystriedala niekoľkých majiteľov. Začiatok konca nastal v júli 2004, keď značku kúpil 24 ročný Rus Nikolay Smolensky. Takmer pred rokom automobilka oznámila svoj koniec. No teraz jej s novým majiteľom svitá nádej.

Zdroj: pistonheads.com