Ženevský autosalón je už tradične nabitý tým najlepším a najpokrokovejším zo sveta áut. Volkswagen tu predstavuje evolúciu autonómneho auta vzdialenej budúcnosti, ktoré má meno Sedric. Meno dostal dômyselne – SElf DRIving Car. VW projektom napĺňa víziu mobility, kedy hlavná úloha už nebude v rukách vodiča. Na jednej strane verejnosť na tento dizajn ešte iste pripravená nie je. Na druhej strane toto môže byť auto, ktoré si už nebude nik kupovať. Bude určené pre zdieľanie. Takto nejako bude vyzerať kat našich vodičských chúťok. Tieto autá urobia takmer všetko bezpečnejšie a lepšie než ľudia, pôdorysne budú využité ozaj skvelo, akurát na jazdu v nich sa sotvakto bude tešiť.

 

Človek, ktorý kúpi také auto, na šoférovanie nepomyslí...

Koncept je vôbec prvým, ktorý vzniká pod taktovkou celej VW Group a nielen jednej z jej značiek. Na jeho báze by mohlo v budúcnosti uzrieť svetlo sveta hneď niekoľko „samojazdiacich“ áut. Vrcholnou funkciou je tzv. privolávací gombík. Stlačte ho a Sedric príde po Vás. Auto vás bude kruhovým segmentom, ktorý bude postupne ubúdať, informovať o čase príchodu.

Bude tiež schopné podať potrebné informácie k navigácii zrakovo postihnutých ľudí pomocou vibrácií. Netreba zabudnúť na čelné sklo, ktoré je celé veľký displej. Okrem štandardných údajov o jazde ponúkne aj možnosť zábavy a prepojenia s priateľmi. Konfigurácia sedadiel je 2+2, pričom zadný rad pôsobí viac ako pohodlný gauč. Celkovo budí skôr dojem pojazdnej obývačky, než auta.

Zdroj: carscoops