Aj Bugatti chce byť súčasťou virtuálneho sveta a poďakovať fanúšikom značky, ktorí si radi zahrajú Gran Turismo. Pri projektoch Vision GT sme si zvykli na rôzne šialenosti až nereálne veci. Tím, ktorý stojí za Bugatti Vision Gran Turismo, to zobral z opačného konca. V koncepte použili veci, ktoré naozaj fungujú a mohli sme ich v minulosti alebo aj dnes vidieť na pretekárskej trati.

Dizajnéri pri Bugatti Vision Gran Turismo skombinovali pretekársku históriu s modernými technológiami. Vymysleli dizajnový jazyk, v ktorom sa ponesie budúcnosť značky i nový supercar v blízkej budúcnosti.

Dizajnéri nabrali inšpiráciu z Bugatti Type 57 Tank, víťaza Le Mans z rokov 1937 a 1939. Vo Vision GT sa snažili spojiť históriu s najmodernejšou technikou, zároveň uzavrieť kapitolu Bugatti Veyron a načrtnúť budúcnosť. Wolfgang Drüheimer, prezident Bugatti, hovorí: „Bugatti Vision Gran Turismo je prvou etapou na novej ceste, po ktorej sa Bugatti púšťa po úspešnom uzavretí kapitoly Veyron a ktorá vyvrcholí odhalením nového supercaru Bugatti v nie príliš vzdialenej budúcnosti. Tento projekt ukazuje nový dizajnový jazyk Bugatti, ktorý sme vyvinuli na oslavu novej kapitoly v histórii našej spoločnosti.“

Bugatti Vision Gran Turismo čerpá inšpiráciu z Bugatti Type 57 Tank, víťaza Le Mans z rokov 1937 a 1939

Bugatti Vision GT navrhli ako oslavu pretekárskej tradície značky a víťazstiev v Le Mans na okruhu La Sarthe. Hoci koncept nebude nikdy pretekať v reálnom svete, zakomponovali do neho veľa myšlienok zo skutočných pretekárskych áut, ktoré priviedli až do extrému. Všetky funkčné časti vyvíjali realisticky pomocou počítačových simulácii jazdnej dynamiky a aerodynamiky. Tím pracoval na projekte 6 mesiacov, spolupracovali s expertmi z Volkswagen Motorsport, aby bol každý detail auta autentický.

Pri návrhu využili kopu myšlienok z reálnych pretekárskych áut

Ako jazdí? Inžinieri vypočítali, že Bugatti Vision Gran Turismo pôjde na štyroch častiach okruhu La Sarthe rýchlosťou vyše 400 km/h. Aby takú rýchlosť dosiahli, použili pohon všetkých kolies a motor W16. Bohužiaľ, Bugatti neprezradilo maximálny výkon, hovoria len, že je neuveriteľný.

Zdroj: carscoops.com