Fotka z dnešného rána veľmi kvalitná nie je, no prináša pohľad na horúcu jesennú novinku japonskej prémiovej značky Infiniti od zadu. A veru, tento pohľad znova otvára polemiku, či to nie je rovno crossover. Debatu rozprúdil prvý obrázok Infiniti Q30 zo včera. Lebo ak má toto auto, touto svetlou výškou, výškou karosérie a robustnosťou bojovať s klasickými Audi A3, BMW 1 a Mercedesom A, ako má vyzerať crossover QX30?

 

Ten má totiž hľadieť do očí sokom ako Audi Q3, BMW X1 a MB GLA. Každopádne je to zaujímavo až krásne tvarované vozítko. Škoda, že minimálne na Slovensku je Infiniti skutočne výnimočnou záležitosťou niekoľkých skutočných fanúšikov. No snáď práve s príchodom novej generácie menších typov príde luxusná divízia Nissanu vo väčšom aj na náš trh...
 

Na český trh sa Q30 dostane ešte pred koncom roka. Ponuka motorov má 1,5 litrový a 2,2 litrový naftový motor. Ten menší je známe dCi od Renaultu, väčšia 2,2 (matematicky správne vlastne asi 2,1 l) je motor CDI od Mercedesu. Top ponukou bude 2,0 turbo benzín pravdepodobne od Renaultu. Neskôr by ponuku mohla rozšíriť ostrá verzia Eau Rouge. Infiniti novinku Q30 promuje ako aktívny kompakt. Čo to presne je neviem, no je jasné, že to nie je typický hatchback. Skôr čosi bližšie ku crossoveru. Každopádne, ešte tento rok máme spoznať aj crossover, alebo nebodaj malé SUV QX30.

zdroj: www.auto.cz