Riaditeľ dizajnu v spoločnosti Infiniti, Alfonso Albaisa, je pôvodom z Kuby. Nezabudol na to. To je jeden z dôvodov, prečo sa Infiniti pousilovalo o vstup na ostrovný trh.

Nič netrvá večne. Trh sa otvára. Je známe, že nové autá sú na Kube zaťažené nezmyselnými poplatkami, ktoré ich tam robia prakticky nepredajné. Asi posledné, čo tamojší automobilový trh potrebuje, sú prémiové značky. No iste sa aj tam nájdu zámožní občania. Toto je ďalší jarný kvietok pre majetnejších zákazníkov ostrova, ktorý dostal oficiálne povolenie predávať. Odteraz majetnejší občania môžu životnú úroveň prezentovať ešte jednoduchšie.

Na Kube ste bežne vídavali americké autá s vekom 50 a viac rokov. Vzhľadom na vek vďaka podnebiu sú častokrát v dobrom stave.

Alfonso Albaisa na Kube nikdy nebol. Šéf dizajnérskych štúdií značky vyrastal na Miami. Teraz žije v Japonsku, odkiaľ má pod palcom dizajnový smer. Pri prvom príchode na ostrov doniesol coupé Q60. Neviem si predstaviť, aký rozruch auto muselo na cestách spôsobiť. Dvojdverové coupé ponúkajú s 2,0 turbo motorom s necelými 210 koňmi, ale aj s 3,0 litrovým twin-turbo motorom vo verziách s 300 a 400 koňmi.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj: CarsCoops