Koncept Infiniti Q30

Infiniti chce viac typov. V priebehu 5 rokov rozšíria portfólio o 60%. Budú ponúkať 8 sedanov/kupé a 5 crossoverov/SUV.

Michael Bartsch, viceprezident Infiniti Americas potvrdil, že na smerovaní značky sa nič nezmenilo. V najbližších piatich rokoch rozšíria portfólio značky o 60%. Ponuka Infiniti bude zahŕňať 8 sedanov alebo kupé a 5 crossoverov alebo SUV, teda 13 rôznych typov. Automobilka nedávno oznámila, že pracujú na novom crossoveri QX30, ktorý odvodia od konceptu Q30.

Infiniti Q60 Coupe IPL

Podľa Bartschových  slov, chce Infiniti ponúknuť autá športovej divízie naprieč celým portfóliom. Momentálne vyrábajú IPL verziu len kupé a kabrioletu Q60. Na otázku, či v tom bude automobilka pokračovať, Bartsch odpovedal, že teraz sa zaoberajú definíciu športovej divízie, nie jej značkou. Nepovedal ani, aké ďalšie auto by mohli vyrobiť vo verzii IPL. Naznačil, že stavajú niečo ako Q30 a auto dostane aj športový variant.

Infiniti Q50 2,0t

V marci predstavili sedan Infiniti Q50 s 2,0 litrovým turbo 4-valcom pre Európu a Čínu. V dohľadnej dobe začnú Infiniti Q50 s touto motorizáciou predávať aj v USA. Automobilka ponúka aj Q50 Hybrid, ktorým tvorí len 12% predaja. Infiniti nechce vytlačiť nemeckú prémiu, ale snažia sa pozerať na luxus a výkon zo svojho uhla pohľadu. Či sa im to podarí, ukáže čas.

Zdroj: autoblog.com