Takto vyzeral návrh projektu DeltaWing pre Indy Lights na autosalóne v Chicago City

Takto vyzeral návrh projektu DeltaWing pre Indy Lights na autosalóne v Chicago City

Americkú sériu Indy nijako zvlášť nesledujeme. Ale správy o uplatnení nových nápadov a riešení ako má DeltaWing vždy prinesieme radi...

Táto správa informuje o tom, že Indy Lights series - hlavný dodávateľ jazdcov pre IndyCar - podala ešte v máji požiadavky na dodávku nových šasi pre ročník 2014. Cieľom je nahradiť už 10 rokov staré rámy od Dallary. Do verejnej súťaže sa prihlásilo 5 firiem, ako Dallara, Mygale, Swift, Mugen a skupina konštruktérov za projektom DeltaWing, zloženého z dizajnéra Dana Gurneya z All American Racers a Elan Motorsports Technologies (domov značky Panoz).


DeltaWing by mohlo byť riešenie pre budúcnosť, minimáne pre prvú požiadavku Indy Lights. Má nový koncept myslenia a vzrušujúci nový pohľad na svet pretekárskych áut. Požiadavky ako radenie páčkami pod volantom, lepší systém prenosu dát a reálnejšie možnosti použitia iného paliva sa pre tento tím zdajú byť úlohy ako šité na mieru. Dnes ešte nie sú jasné všetky požiadavky Indy Lights, ako je adaptabilita na rôzne trate, požiadavka na rôzne veľkosti pilotov a polohy sedenia, zlepšenú aerodynamiku s lepšou viditeľnosťou sponzorov na karosérii... Manažéri Indy Lights by do série radi získali továrenský motor a vyššie maximálne rýchlosti by ich vraj tiež potešili. Rozhodnutie ohľadne dodávateľa by malo padnúť do konca septembra.