Špeciál debutoval na trati o pár týždňov skôr, než bolo v pôvodnom pláne, a tak sa na neho prišli pozrieť i ľudia z vedenia automobilky. Fritz Einzinger, šéf vývoja programu LMP1, je rád, ža sú s testovaním auta v predstihu - " S plánom sme na tom veľmi dobre. Náš nový tím pracoval naplno na tom, aby sme dostali prototyp na trať čo najskôr. Získaný čas nám pomôže pri ďaľšom testovaní a vývoji auta. "

 

Porsche kvôli návratu do Le Mans rozšírilo svoje centrum vo Weissachu o dvesto ľudí. Tí majú pred sebou ťažkú úlohu. Veľa fanúšikov motoršportu, ako i vedenie automobilky, od nich očakáva, že Porsche sa vráti na vrchol vo veľkom štýle. Tak sa udeje v sezóne 2014, dovtedy sa budú biť na trati medzi sebou Audi a Toyota. Každopádne neurčité správy o návrate pustil do sveta i Peugeot, ale ten sa asi nikam neponáhľa. 

Testovanie a vývoj prototypu majú na starosť Timo Bernhard a Romain Dumas. Oboch možno poznáte práve z 24h Le Mans, kde s tímom Audi vyhrali v roku 2010. O detailoch nového špeciálu zatiaľ nikto nič nevie, von prenikla iba informácia, že Porsche bude pohánať benzínový agregát. Ale to asi nikoho neprekvapilo...