TopSpeed.sk a veríme aj všetci naši čitatelia držia SlovakiaRingu palce. Nech s FIA GT sériou a tiež s WTCC všetko dobre dopadne. Tak aby sa tu tieto a podobné podujatia objavovali aj v budúcnosti.

SlovakiaRing si potrebovala urobiť meno a zapísať sa do svetovej mapy špičkových okruhov. To sa vďaka úspešnému priebehu a spokojnosti jazdcov a organizátorov s FIA GT3 evidentne podarilo. Vyjednávacia pozícia manažérov okruhu je vďaka tomu o poznanie lepšia. Nuž a keď organizátor pre r2012 potvrdil GT1 a GT3 ako samostatný víkend a zaradil tieto preteky do oficiálneho kalendára, na peknú budúcnosť bolo zamiešané.


Manažéri posilnení týmto úspechom sa začali uchádzať o ďalšie špičkové svetové motoršportové série. WTCC je skvelá voľba. A tento rok znova vďaka náhode, dostane SlovakiaRing možnosť usporiadať dve kolá tejto celosvetovej série. 7. a 8. kolo série v kalendári nahrádza pôvodne plánované podujatie z 8. júla, ktoré sa malo konať na okruhu v Cordobe v Argentíne.

Veríme, že vaša divácka účasť na týchto podujatiach bude samozrejmá a že ju nebudete brať ako povinnosť fanúšika, ale ako hrdosť a skvelú príležitosť!

"Boli sme nútení zmeniť rozpis v kalendári pre prieťahy v definovaní detailov zmluvy s Argenínskou vládou. Čas bežal a my sme si nemohli dovoliť podstúpiť riziko zrušenia pretekov v Argentíne na poslednú chvíľu. Argentína však naďalej ostáva medzi našími dôležitými trhmi a sme odhodlaní sa tam s WTCC v roku 2013 vrátiť. - vysvetľuje WTCC promotér Marcello Lotti."Sme potešení, že sa nám podarilo dohodnúť s vedením SlovakiaRingu a urobiť tam preteky po prvýkrát. Je to náročný okruh s modernými budovami a priestormi len 170 km od Hungaroringu, kde budeme pretekať hneď ďalší víkend." - povedal Lotti.


Tomáš Vranka, výkonný riaditeľ SlovakiaRingu dodal: Sme veľmi hrdí, že môžeme hostiť WTCC, jeden z mála naozaj celosvetových šampionátov. Je to pre trať skvelá príležitosť ako ju predstaviť medzinárodnej pretekárskej komunite a som si istý, že Slovenskí fanúšikovia sa zúčastnia v hojnom počte.

2012 FIA WTCC kalendár

Rounds 1 & 2: 11 March, Monza (Italy)
Rounds 3 & 4: 1 April, Valencia (Spain)
Rounds 5 & 6: 15 April, Marrakech (Morocco)
Rounds 7 & 8: 29 April, Slovakia Ring (Slovak Republic) *
Rounds 9 & 10: 6 May, Budapest (Hungary)
Rounds 11 & 12: 20 May, Salzburgring (Austria)
Rounds 13 & 14: 3 June, Estoril (Portugal)
Rounds 15 & 16: 22 July, Curitiba (Brazil)
Rounds 17 & 18: 23 September, Sonoma (USA)
Rounds 19 & 20: 21 October, Suzuka (Japan)
Rounds 21 & 22: 4 November, Shanghai (China)
Rounds 23 & 24: 18 November, Macau (Macau)

* - podlieha schváleniu FIA