Junior Mini

V kategórii Junior Mini sa predstavili pretekári vo veku od 6 do 12 rokov. Vzhľadom na to, že nová trať, ktorá sa išla v protismere, je veľmi rýchla, rozhodli organizátori, že deti budú jazdiť Time Attack. Teda do hodnotenia sa bude brať najrýchlejší čas z rozjazdy. Deti mali pred sebou tri Time Attack, kedy mohli nazbierať posledné body do hodnotenia. Najrýchlejším bol Sebastian Pastor, ktorý vyhral všetky tri rozjazdy. Druhý vo všetkých rozjazdách bol Marek Mičúch. Tretie miesto v prvej rozjazde vybojoval Richard Dohnal, no v ďalších dvoch rozjazdách ho porazil a tretie miesto ukoristil Tomáš Kubík.

Toto sú Majstri Slovenska v halových motokárach

Pretekári v triede Junior Mini

V celkovom hodnotení to bolo tesné, o prvé miesto sa naťahovali Sebastian Pastor a Tomáš Kubík. Majstrom Slovenska v triede Junior Mini sa stal Sebastian Pastor, len 7 bodov za ním skončil na druhom mieste Tomáš Kubík. Triete miesto získal s 20-bodovou stratou na Kubíka Richard Dohnal.

Galéria: 6 obrázkov

Junior

Trieda Junior je určená pre pretekárov od 12 do 16 rokov. Na Juniorov a všetky ostatné kategórie čakali dva preteky v protismere na novej trati v Kart1 Arene. Mladí pretekári si nič nedarovali, a to doslova, ani centimeter trate. S náročnou traťou sa najlepšie vysporiadal a prvé preteky vyhral Oliver Višňovský, druhé miesto vybojoval Christian Piil Laursen a tretie miesto získal Kristián Dóka Vincze. Kým prvé preteky boli férové, o tých druhých sa to povedať nedá. Kristián Dóka Vincze predviedol na trati kus nešportového správania, pri pokuse o predbehnutie Stelky Khurovej ju poslal až na koniec štartového poľa. Stelka sa síce snažila, no prišla o veľa bodov v hodnotení MSR. Kristián bol za svoj čin potrestaný penalizáciou. Preteky vyhral Oliver Višňovský pred Chirstianom Piil Laursenom a Róbertom Tóthom.

Jazdci triedy Junior

Galéria: 3 obrázkov

Počas celej sezóny to bol boj Stelky Khurovej, Olivera Višňovského a Romana Árvu. Nešportové správanie Kristiána Doku Vinczeho rozhodlo o konečnom poradí v MSR. Majstrom Slovenska sa stal Oliver Višňovnský, druhé miesto so stratou 4 bodov obsadila Stelka Khurová a tretie miesto získal Roman Árva.

Junior Max

Do triedy Junior Max spadajú jazdci od 16 do 20 rokov. Pretekári predviedli v dvoch pretekoch kopu zaujímavých súbojov. Nebolo to však jednoduché, o čom svedčí aj úplne iné poradie prvých a druhých pretekov. V tých prvých zvíťazil Tomáš Fialka, druhé miesto obsadil Marco Čambálik a tretia prešla cieľom Frederika Bányszová. Druhé však vyhral Frederika Bányszová, Marco Čambálik opäť vybojoval druhé miesto a tretí skončil Filip Pavlík.

Pretekári v triede Junior Max

V hodnotení MSR nazbierala najviac bodov Frederika Bányszová, ktorá sa tak stala Majsterkou Slovenska v triede Junior Max. So stratou 8 bodov za ňou sa na druhom mieste umiestnil Filip Pavlík. Tretí so stratou 10 bodov na Filipa Pavlíka skončil Marco Čambálik.

Diváci mali pred očami kopec zaujímavých súbojov

Senior

Medzi Seniormi jazdia všetci po dovŕšení 20 rokov. Ani tu ešte nebolo rozhodnuté, kto sa stane Majstrom Slovenska. Preteky boli napínavé od začiatku do konca. Jazdci na prvých priečkach si menili pozície takmer v každom kole. Prvé preteky vyhral Tomáš Bizub, druhé miesto obsadil Lukáš Benedik a tretie miesto patrilo Matúšovi Maliakovi. Aj druhé preteky boli zaujímavé a nebola núdza o predbiehacie manévre. Najlepšie to zvládol a preteky vyhral Lukáš Benedik, druhé miesto vybojoval Marek Valigura a tretie miesto obsadil Tomáš Bizub.

Trieda Senior

Tomáš Bizub vstupoval do sezóny 2017 s jazdným cieľom, získal titul Majstra Slovenska v halových motokárach. Nemal to však jednoduché, pretože celý rok mu na chrbát dýchali Matúš Maliak a Lukáš Benedik. Títo jazdci sa nakoniec podelili o prvú trojku v hodnotení MSR. Majstrom Slovenska sa stal Tomáš Bizub. Veľmi tesne len 3 body za ním skončil druhý Lukáš Benedik a o 5 bodov menej ako Lukáš nazbieral Matúš Maliak.