Zákazníci vybrali najlepšie autobazáre v každom kraji aj absolútneho víťaza ankety. Najlepší autobazár na Slovensku za rok 2019 je Auto PDK z Bratislavy, ktorý obhájil minuloročný titul. Zákazníci hodnotili ponuku áut, kvalitu poskytovaných služieb, ako aj celkovú komunikáciu predajcov.

„Kvalita a profesionálnosť služieb u mnohých autobazárov a predajcov automobilov z roka na rok rastie. Preto je dôležité, že ich môžu zákazníci aj ohodnotiť a tak im poskytnúť spätnú väzbu, ako aj motiváciu pre ďalšie zlepšovanie. Sme presvedčení, že výsledky ankety pomôžu aj všetkým kupujúcim pri výbere spoľahlivého autobazáru či autorizovaného predajcu automobilov,“ vysvetľuje Lukáš Hladík, Head of Brand Marketing Autobazar.EU.

Anketu organizoval najväčší online portál s jazdenými vozidlami Autobazar.EU, v spolupráci s Autobazar.SK a Autovia.sk. Hlasovanie prebiehalo od 23.septembra do 20.decembra 2019. Hodnotiť mohli motoristickí zákazníci preklikom v detaile firemného inzerátu, ako aj priamo na stránke Autobazár roka. Pričom jednotlivo mohli udeliť body za kategórie – veľkosť ponuky, komunikáciu, proces kúpy auta alebo doplnkové služby.

Ak sa pozrieme, v ktorom kraji získali autobazáre a autorizovaní dealeri spolu najlepšie priemerné hodnotenie v súčte bodov, víťazom je Prešovský kraj, ktorý predbehol Trnavský kraj. Tretia priečka patri Nitrianskemu kraju a s rovnakým počtom bodov aj Žilinskému kraju.

Najlepšie autobazáre v krajoch Slovenska:

Bratislavský kraj: ONDREJ JANOŠŤÁK - SPEED, Viničné
Trnavský kraj:  AUTOBAZÁR F1, Sládkovičovo
Trenčiansky kraj:  AUTOGRÁČ, Bánovce nad Bebravou
Žilinský kraj: AUTODADO GROUP, Martin
Banskobystrický kraj:  ZSOLTICARS, Želovce
Nitriansky kraj:  Autobazár JTAuto, Nové Zámky
Košický kraj:  Auto Spiš, Spišská Nová Ves
Prešovský kraj:  RS CARS, Prešov
 

Najlepší autorizovaní predajcovia nových áut v krajoch Slovenska:

Bratislavský kraj:  AUTOPOLIS Panónska, Bratislava
Trenčiansky kraj:  ARAVER, Trenčín
Žilinský kraj:  AUTOPROFIT, Čadca
Banskobystrický kraj:  Lioncar, Banská Bystrica
Nitriansky kraj:  ARAVER, Nitra
Košický kraj:  Auto Gábriel, Košice
Prešovský kraj:  CAMEA Car, Prešov
Trnavský kraj:  BEGAM, Trnava