Čo konkrétne napísať o tomto diele? Karosériu z karbónových vlákien kombinuje s netradičným dizajnom, ktorý čerpali v oblasti lietadiel. Dokonca aj lak je špeciálny, vznikol na základe spolupráce s leteckou spoločnosťou Boeing. Inšpiráciou bolo lietadlo F/A-18.

Spredu je to „typický“ Aston Martin s jeho prednou maskou, výduchy nad prednými blatníkmi dopĺňa otvor medzi kapotou a prednou časťou. Automobil stojí na 21-palcových diskoch, o brzdenie sa starajú karbón-keramické brzdy.

Pohonnou jednotkou je 5,2-litrový zážihový dvanásťvalec s 515 kW (700 k) a 753 Nm. Spolu s motorom je spojená 8-stupňová automatická prevodovka od ZF. Celý krútiaci moment je prenášaný výlučne na zadnú nápravu. Dynamické parametre znamenajú zrýchlenie na 100 km/h za 3,5 sekundy a maximálna rýchlosť 300 km/h.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

A kto by chcel takéto auto? No veľkú časť záujemcov budú tvoriť zákazníci, ktorí ho budú chcieť ako investíciu. Veď z neho vyrobia len 88 kusov, cena začína na 765-tisíc librách (cez 880-tisíc eur). Zatiaľ nie sú vypredané všetky kúsky, takže kto má záujem, nech osloví automobilku. Možno aj nejaký jeden kus zastane v garáži zberateľov u nás na Slovensku.

Zdroj foto: Aston Martin