Celosvetové predaje typu Insight nedosahujú ani desatinu predajov Priusu. Ešte aj z toho polovica pripadá na domáci japonský trh. Prius tak Insight doslova zmietol z trhu.

Honda Insight v roku 1999 o pol roka predbehla Toyotu Prius. Ani to a ani päťdverová karosiéria, ktorú dostala v roku 2009 jej však nepomohli a utrpela zdrvujúcu porážku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Rovnako zdrvujúcu porážku utrpel Insight aj v USA, hoci tento typ bol kedysi prvým hybridom predávaným na severoamerickom kontinente. Vtedy, ešte so zvláštne futuristickou trojdverovou karosériou a dvoma sedadlami, predbehol Prius o pol roka. A napriek tomu, že od roku 2009 bojuje o zákazníkov s praktickejšou päťdverovou karosériou, jeho najväčší konkurent od Toyoty ho potupne drtí. Len pre porovnanie, celosvetové predajné čísla typu Insight nedosahujú ani desatinu predajov Priusu. Ešte aj z toho polovica pripadá na domáci japonský trh. Prius tak Insight doslova zmietol z trhu. Ak bude  výroba typu Insight pokračovať, bude ho automobilka zrejme ponúkať iba v Japonsku.

Ani Honda CR-Z nepresvedčila európskych zákazníkov a na starom kontinente končí.

Zdroj: autoblog.com