V Európe naozaj skončila

Ako je to teda s oficiálnym dovozom vozidiel Lada do Európy? Dňom 01. 06. 2019 skutočne oficiálne skončil, automobilka z Togliatti zastavila dovoz nových vozidiel do celej EÚ, vrátane Slovenska. Tu pokračoval len dopredaj skladových zásob a kompletná servisná starostlivosť. Na Slovensku sa momentálne dopredávajú posledné kusy skladových vozidiel Lada Vesta sedan, Vesta SW a Vesta SW Cross. O servis sa však báť nemusíte, doterajší oficiálny importér vozidiel Lada na Slovensko – SlovLada, spol. s r.o., je povinný poskytovať najbližších 10 rokov podporu servisu, plnenie garancií a zabezpečenie náhradných dielcov.

Spomínate si na prvú generáciu Dacie Logan MCV? V Rusku stále žije ako Lada Largus. Rusi ju dokonca zmodernizovali a začali z nej vyrábať aj akčné verzie. Objavia sa aj na Slovensku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
KTORÝ ARGUMENT BY PRI ROZHODOVANÍ SA PRE LADU LARGUS U VÁS ZAVÁŽIL NAJVIAC?
 • Cena ( 60% )

   

 • Servisná jednoduchosť ( 21% )

   

 • Veľký vnútorný priestor ( 6% )

   

 • Spoľahlivosť ( 12% )

   

Odpovedalo 626 ľudí  

Za všetkým hľadaj emisie

Oficiálnym dôvodom zastavenia dovozu vozidiel Lada do EÚ boli nové pravidlá súvisiace s nadlimitnými flotilovými emisiami nových vozidiel. Vplyvom vysokých emisných pokút za flotilové emisie CO2 prekračujúce hodnoty 95 g/km by sa dovoz vozidiel stal pre automobilku nerentabilným. S rovnakým problémom dnes bojujú všetky automobilky, mnohé nútenou výrobou elektromobilov, či hybridných modelov. Lada momentálne takýmto autom nedisponuje, z európskych trhov preto svoje autá stiahla.

Oficiálna výroba modelu 4x4 BRONTO vo fabrike AvtoVAZ je z dôvodu skončenia typového schválenia momentálne pozastavená. Predpoklad opätovného spustenia výroby je odhadovaný na máj roku 2020, hneď potom bude k dispozícii aj slovenským zákazníkom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

V Žiline to žije ďalej

Lada Žilina však bude v predaji vozidiel značky Lada pokračovať aj naďalej. Pôjde o registrované nové vozidlá priamo od výrobcu AvtoVAZ z Ruska. Ponúkané portfólio modelov žilinská Lada dokonca rozšíri o ďalšie novinky. K súčasným modelom 4x4 (Niva) a Vesta pribudnú modelové rady Granta, Largus a Xray (s možnosťou realizácie predobjednávok v druhom štvrťroku 2020). Začiatkom druhého štvrťroka 2020 v Žiline zároveň očakávajú naskladnenie takmer celého portfólia modelov, ktoré sa momentálne predávajú v Rusku. Žilinský predajca ubezpečuje, že pracuje na tom, aby sa predajné ceny vozidiel výrazne nenavýšili a zostali porovnateľné so súčasným stavom.

Crossover Lada Xray bude vítaným spestrením ponuky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov