Nové špecializované štúdio je pre Lincoln prvým svojho druhu od roku 1970. Ako vznikali nové typy doteraz? Automobilke poskytoval svoje kapacity Ford. Jednoducho sa o ne museli deliť.

Nové dizajnové štúdio leží v Michigane. Pracuje v ňom 150 dizajnérov, návrhárov a počítačových expertov. Hlavným cieľom je vytvoriť zo značky niečo, čo zákazníci si budú chcieť opäť kúpiť. J. Mays, šéf dizajnu Ford povedal: „Snažíme sa spojiť dokopy najlepšie talenty spoločnosti a spoločne posunúť túto značku vpred.“

Lincoln má pocit, že jeho dizajn nie je správny. Napraviť by to malo nové dizajnové štúdio, ktoré američanom prinesie nový pohľad na túto značku.
V novom štúdiu pracuje až 150 dizajnérov.

V novom štúdiu pracuje až 150 dizajnérov.

Lincoln verejnosti neprezradil koľko nové štúdio stálo. Jeho rozloha je 3716 m2. Automobilka chce svojich dizajnérov motivovať a vytvoriť im dobré prostredie. Štúdio by malo byť vytvorené v štýle podkrovného apartmánu ako miesto, vhodné pre prácu dizajnérov a umelcov.

Tak ako väčšina automobiliek, tak aj Lincoln má ambície. Jim Farley, vedúci predaja a marketingu, povedal: „Nechceme byť najlepší. Boli by sme radšej, ak by nás pár ľudí milovalo, ako by nás namiesto toho mali mať všetci len radi.“

V súčasnosti má Lincoln v ponuke sedany MKS a MKZ, crossovery MKT a MKX a jedno SUV Navigator. Do roku 2015 chce uviesť 7 nových typov a preraziť na čínskom trhu. Želáme veľa šťastia.

Zdroj: autoblog.com

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov