Zatiaľ nie je jasné, na akých trhoch chce Saab pôsobiť. Napríklad Severná Amerika v jeho plánoch nefiguruje.

Plány na comeback sa stále viac blížia realite. Továreň v meste Trollhättan by mal prvý Saab opustiť ešte v septembri tohto roku. Tým šťastným typom, ktorý sa dočká oživenia výroby je 9-3. Nepôjde však o novú generáciu ani nič podobné. Výrobca tvrdí, že 9-3 prešla revíziou.

Spočiatku bude v ponuke ako sedan a dvojdverové kupé. Pod kapotou bude preplňovaný štvorvalec, ktorý patrí k štandardnej súčasti DNA automobilky. Na trhu sa však v roku 2014 objaví aj elektrická verzia.

Ak majiteľ vyrieši problémy s dodávateľmi, tak prvý Saab 9-3 môže vzniknúť už v septembri. Pri naplnení horšieho scenára sa výroba obnoví do konca tohto roka.

Saab 9-3 sa dočká revízie, možno by sme to mohli nazvať aj faceliftom.

Najväčšou prekážkou je práve neexistujúca sieť externých dodávateľov dielov a predajní. Saab podľa dostupných údajov čaká na 2400 dielov od stoviek dodávateľov.

V meste Trollhättan už údajne znovu pracuje 400 zamestnancov automobilky. Saab však plánuje prijať ďalších 180 pracovníkov. Výrobca podľa všetkého plánuje predstaviť aj úplne nový typ, ktorý by mal byť postavený na platforme Phoenix, no jeho vznik je vzdialený ešte niekoľko rokov.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Smúťme spoločne - Saab je definitívne v bankrote