Maybach S650 Cabriolet je počtom prísne obmedzená edícia. Vyrobia iba 300 kusov, z toho 75 putuje do USA. Cena je neznáma, no odhaduje sa na 300 000 €.

Pod kapotou V12 s 1000 Nm 

Ako vznikol? Jednoducho. K pôvodnému Mercedesu-Benz S 65 AMG pridali nulu, Benz vymenili za Maybach a z názvu odstránili AMG. :-) Žartujem, samozrejme. Základom nového Maybachu je spomínané S 65 AMG cabrio. Pod kapotou sa nič nezmenilo, stále tu pracuje šesťlitrová V12 s výkonom 630 koní a krútiacim momentom 1000 Nm. Motor spolupracuje so sedemstupňovou automatickou prevodovkou AMG SpeedShift a poháňa zadné kolesá. Z 0 - 100 zrýchli za 4,1 sekundy, maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h a priemerná spotreba by mala byť 12 l/100km. Toto však nie sú čísla, ktoré robia z S Cabrio Maybach.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Po dizajnovej stránke sa toho tiež veľa nezmenilo. Je tu pár nových pochrómovaných doplnkov exteriéru, špeciálne 20-palcové kolesá, niekoľko odznakov s logom Maybach a svetlá dekorované krištáľmi Swarovski sú v základe. Štandardnú výbavu tu tvoria všemožné príplatky, ktoré môžete dostať v klasickej triede S Cabrio. Okrem spomínaných krištáľov je to napr. systém Airscarf, vetrolam Aircap, alebo špeciálne nastavený vzduchový podvozok AirMatic.

Toto je nový Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet. Vyrobia len 300 kusov

Vnútri nečakajme nič iné, ako kvalitnú kožu a drevo. V tomto prípade špeciálne pre Maybach vytvorili 9 nových farebných kombinácií interiéru. Ďalšou novinkou je unikátna súprava cestovných tašiek. Ide o dve malé a dve väčšie tašky, ktorých farba a materiál je rovnaká ako čalúnenie interiéru. Súpravu navrhli na mieru pre tento model a jeho batožinový priestor tak, aby mohol byť čo najlepšie využitý. Na záver môžeme dodať, že Maybach S650 Cabriolet je limitovaná edícia. Vyrobených bude iba 300 kusov, z toho 75 putuje do USA. Cena je neznáma, no odhaduje sa na 300 000 €.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

zdroj: autoguide