Premiéra modernizovaných Tesla Model S a Tesla Model X na jeseň 2019

V oboch top modeloch značky zameranej výlučne na elektrické autá sa má objaviť nová konfigurácia pohonu. Menší elektromotor vpredu a dva väčšie vzadu. Autá si teda zachovajú pohon oboch náprav, prinesú väčší výkon a ďalšie zlepšenie jazdných vlastností vďaka možnosti samostatne ovládať výkon elektromotorov zadnej nápravy špeciálne pre dynamickú jazdu v zákrutách. Okrem toho majú oba modely potvrdiť svoju dominanciu v oblasti dojazdu. Podľa americkej normy EPA majú byť nové modely schopné prejsť 400 míľ (645 km) na jedno nabitie.

Tvary modernizovaných typov Tesla S a Tesla X ešte nie sú známe, oba obrázky sú ilustračné predstavy grafikov.

Väčší a ľahší akumulátor

Modernizované modely Tesla S a Tesla X majú dostať väčší, no ľahší akumulátor, ktorý ešte viac zlepší už dnes skvelý výkon a podpíše sa aj pod zásadne väčší dojazd. Tesla týmto autám dodá aj nový systém chladenia motorov aj akumulátorov. Momentálne ho testujú v drsnej púšti Mojave v známom Death Valley.

Modernizované modely budú kompatibilné s nabíjaním Supercharger V3, čo znamená, že ich bude možné nabíjať napájaním s výkonom až 250 kW, tak ako to má dnes Tesla Model 3.