Oznámenie o presune výroby Discovery do Nitry nie je až tak prekvapujúce. Debatovalo sa o tom už dlhšie. Najnovšia správa agentúry Reuters však prezradila, že automobilka JLR rozhodla o montáži Discovery výhradne v Nitre. V Británii tak Discovery už montovať nebudú.

Lacná pracovná sila v Nitre očividne pripraví o prácu domácich pracovníkov z Veľkej Británie.

Aj produkcia budúceho Defenderu by mohla podľa najnovších informácií skončiť v továrni v Nitre. Rovnako oznámili, že by chceli znížiť počet pracovníkov vo Veľkej Británii. Nie je to nič prekvapivé, nízke slovenské platy sú pre finančníkov z JLR očividne veľká motivácia.

Len nedávno sme informovali o nízkom nástupnom plate v JLR Nitra. Veľkou motiváciou tak pre JLR nebola len dobudovaná infraštruktúra, ale aj nízke platové ohodnotenie, s ktorým súvisí prepúšťanie zamestnancov doma. Kto vie, čo si o nás pôvodní zamestnanci z továrne Halewood alebo Solihull pomyslia, keď im oznámia, že ich pracovné miesta preberie lacná pracovná sila zo Slovenska. Určite je lepšie pre JLR výrobu po Brexite presunúť do Európskej únie, finančný prínos bude v tomto prípade jednoznačne silnejší.
 

Zdroj: auto.cz, carscoops.com