Horacio Pagani urobil výraznú značku na automobilovej mape sveta, keď spustil produkciu supercaru Pagani Zonda. Napriek tomu, že vytvorili mnoho variantov auta, predávali ho len na niektorých trhoch, Ameriku a Čínu obišli. Pagani Huayra to však mení a smeruje do východnej Ázie. Robia to veľkolepo, zastúpenie značky začne predaj predstavením limitovanej edície Pagani Huayra Dinastia.

Pagani Huayra Dinasti uvedie značku v Číne

Pagani vie ako upútať pozornosť pri vstupe na nový trh. Na uvedenie značky v Číne pripravili limitovanú edíciu Pagani Huayra Dinastia inšpirovanú čínskymi drakmi.

Počas návštevy Číny si Horacio Pagani pozrel Zakázané Mesto, kde pri pohľade na Stenu deviatich drakov zostal opantaný ich tvarom, ktorý pripomína fúkanie vetra. Po príchode domov vedel, že má ešte nedokončenú prácu. Zobral papier a nakreslil skicu Pagani Huayra inšpirovanú drakmi. Prvé, čo udrie do očí je plutva, ktorá akoby bola zmenšenou verziu podobou tých, čo môžeme vidiel na prototypoch v Le Mans.

Horacio Pagani sa inšpirovali čínskymi drakmi

Pagani postaví len tri autá edície Dinastia. Prečo len tri? Hovoria, že v čínštine sa tri povie san (三), čo znie veľmi podobne ako sheng (生), ktorého význam je život, znovuzrodenie. Nebudú to však tri rovnaké autá. Každé bude symbolizovať iného draka, ktorého stvárnia inou farbou karbónu:
Modrý karbón – Baxia, drak, ktorý pláva vo vode. Voda, element, ktorý plynie ruka v ruke s tvarmi Huayry.
Zlatý karbón – Yazi, drak zrodený ako bojovník, nosiaci zlaté brnenie, ktoré mu dáva silu postaviť sa každej výzve.
Červený karbón – Chiwen, drak, ktorá má na svedomí dážď a chráni ľudí pred ohňom. Vďaka červenej farbe ho nemôže oheň zraniť.

Zdroj: autoblog.com