V kontraste s oficiálnou info od NDS sú vaše správy priamo z terénu. Hlásili ste, že napríklad v Banskej Bystrici ročné DZ pre 2012 na troch po sebe navštívených pumpách nie sú!
Ročná známka stojí 50 € (zdroj foto: tvnoviny.sk)

Ročná známka stojí 50 € (zdroj foto: tvnoviny.sk)

Ročné diaľničné známky 2011 teda platia dnes posledný deň, presne do polnoci. Od zajtra budú nové, samozrejme, kontrolovať policajti. Za distribúciu nových známok je zodpovedná NDS a podľa info od nich je nálepiek na trhu dostatok. Dajú sa kúpiť na prakticky všetkých čerpacích staniciach a hraničných priechodoch. Ceny ročnej a mesačnej známky ostávajú nemenné. Ročná stojí po minuloročnom zdražení 50€, mesačná 14 €. Týždňovú známku minulý rok v novembri zrušili. Na miesto nej je v predaji 10 dňová, za cenu 10 €. Dovolenkári, prípadne sviatoční vodiči si môžu teda kupujú diaľničné jazdenie v prepočte za cenu 1 € na deň.


Ak diaľničnú známku nemáte a ani ju nepotrebujete, dialniciam v SR sa radšej vyhnite. Jazda bez platnej známky vás môže výjsť pekne draho. Pokuta v blokovom konaní, teda na mieste, predstavuje 10 násobok hodnoty mesačnej známky, teda 140 €. V správnom konaní môže byť až 50 násobok, teda 700 €.