Tovaren Ferrari podporuje Michaela Schumachera

Ferrari veru má za čo Schumacherovi ďakovať. No táto podpora určite nevznikla len zo zištných dôvodov. Mnoho ľudí na obrázku sú Michaeloví známi, až kamaráti.

Postupne sa znižuje utlmenie pacienta. Prebudenie sa potom prejavuje otvorením očí a obnovením schopnosti komunikovať, ktorá sa overuje jednoduchými povelmi: Otvorte oči, zatvorte oči, stlačte ruku.

Tam je Schumacher hospitalizovaný od 29. decembra, kedy mal na zjazdovke nad francúzskym strediskom Méribel vážny pád na lyžiach. Prekonal dve operácie mozgu a lekári ho mesiac udržiavali v umelom spánku, čo je v podobných prípadoch podľa odborníkov pomerne dlhá doba. L'Equipe cituje profesora Jeana-Luca Truella, ktorý tvrdí, že štyri týždne sú maximálnou dobou, kedy dochádza k prebúdzaniu.
 

Práve pre to sa teraz doktori skutočne rozhodli. "Postupne sa znižuje utlmenie pacienta. Prebudenie sa potom prejavuje otvorením očí a obnovením schopnosti komunikovať, ktorá sa overuje jednoduchými povelmi: Otvorte oči, zatvorte oči, stlačte ruku." opisuje Truella. Túto schopnosť, zdá sa, Schumacher prejavuje.


Ešte nie je vyhraté!

Pacienti po úraze mozgu, ktorí bývajú dlhšiu dobu v umelom spánku, majú často trvalé následky a ani u 7-násobného šampióna F1 nemožno predvídať, či sa naplno vráti do bežného života. "Ten návrat sa v prípade vážneho zranenia hlavy môže ťahať aj niekoľko rokov," predvída Truelle. Po mesiaci je však aj správa, že lekári začali s jeho prebúdzaním, veľmi pozitívna.

mercedes podporuje michaela schumachera

Mercedes F1 tim tiez podporuje jedinečnú legendu motoršportu nápismi Keep fighting na monopostoch počas prvých testov pred sezónou 2014.