Novodobému Maybachu sa darí ako nikdy predtým. A to majú v ponuke iba jeden typ. Už nejaký ten piatok vieme, že prídu ďalšie modely. Keď Mercedes oznámil príchod nového Maybachu, tipovali sme to na superluxusnú triedu E alebo SUV. Nakoniec však predstavili ďalšiu karosársku verziu triedy S. Upravili už tak extraluxusný kabriolet. No po modifikáciách v mene ultraluxusu sa volá Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet. Pre zachovanie exkluzivity ich bude len 300.

Maybach S650 Cabriolet je počtom prísne obmedzená edícia. Vyrobia iba 300 kusov, z toho 75 putuje do USA. Cena je neznáma, no odhaduje sa na 300 000 €.

Ako vznikol? Jednoducho. K pôvodnému Mercedesu-Benz S 65 AMG pridali nulu, Benz vymenili za Maybach a z názvu odstránili AMG. :-) Žartujem, samozrejme. Základom nového Maybachu je spomínané S 65 AMG cabrio. Pod kapotou sa nič nezmenilo, stále tu pracuje šesťlitrová V12 s výkonom 630 koní a krútiacim momentom 1000 Nm. Motor spolupracuje so sedemstupňovou automatickou prevodovkou AMG SpeedShift a poháňa zadné kolesá. Z 0 - 100 zrýchli za 4,1 sekundy, maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h a priemerná spotreba by mala byť 12 l/100km. Toto však nie sú čísla, ktoré robia z S Cabrio Maybach.

Po dizajnovej stránke sa toho tiež veľa nezmenilo. Je tu pár nových pochrómovaných doplnkov exteriéru, špeciálne 20-palcové kolesá, niekoľko odznakov s logom Maybach a svetlá dekorované krištáľmi Swarovski sú v základe. Štandardnú výbavu tu tvoria všemožné príplatky, ktoré môžete dostať v klasickej triede S Cabrio. Okrem spomínaných krištáľov je to napr. systém Airscarf, vetrolam Aircap, alebo špeciálne nastavený vzduchový podvozok AirMatic.

Vnútri nečakajme nič iné, ako kvalitnú kožu a drevo. V tomto prípade špeciálne pre Maybach vytvorili 9 nových farebných kombinácií interiéru. Ďalšou novinkou je unikátna súprava cestovných tašiek. Ide o dve malé a dve väčšie tašky, ktorých farba a materiál je rovnaká ako čalúnenie interiéru. Súpravu navrhli na mieru pre tento model a jeho batožinový priestor tak, aby mohol byť čo najlepšie využitý. Na záver môžeme dodať, že Maybach S650 Cabriolet je limitovaná edícia. Vyrobených bude iba 300 kusov, z toho 75 putuje do USA. Cena je neznáma, no odhaduje sa na 300 000 €.

zdroj: autoguide

MERCEDES-MAYBACH ODHALÍ LUXUSNÝ KABRIOLET S650

MERCEDES-MAYBACH ODHALÍ LUXUSNÝ KABRIOLET ...

Koncern Daimler rozširuje ponuku luxusnej značky Mercedes-Maybach. Už 16. 11. na autosalóne v Los Angeles uvidíme kabriolet ...

13. 11. 2016
AKTUALIZOVANÉ: MAYBACH PREDČASNE UKÁZAL SUPER LUXUSNÉ KUPÉ

AKTUALIZOVANÉ: MAYBACH PREDČASNE UKÁZAL ...

Super luxusné kupé so značkou Maybach chceli odhaliť až na Pebble Beach Concours d'Elegance. No oficiálne fotografie ...

19. 08. 2016
MAYBACH ODHAĽUJE KONCEPT 6M LUXUSNÉHO KUPÉ

MAYBACH ODHAĽUJE KONCEPT 6M LUXUSNÉHO KUPÉ

Maybach pokračuje v odhaľovaní konceptu, ktorý ukáže budúce smerovanie značky. Kupé má názov Mercedes-Maybach 6. ...

16. 08. 2016
MAYBACH IDE NA DRAČKU. ZA MESIAC ICH PREDAJÚ VIAC AKO KEDYSI ZA ROK

MAYBACH IDE NA DRAČKU. ZA MESIAC ICH ...

Mercedes-Benz minulý rok znova priniesol značku Maybach do svojho portfólia. Tentoraz však už nie ako samostatnú značku, ...

30. 06. 2015