Mercedes Benz ML 320 CDI

Prvá generácia M-Klasse spôsobila vo svojej dobe uvedenia na trh doslova hystériu. Ak si pamätáte, v roku 1997 bol do kín uvedený film The Lost World: Jurassic Park kde si eMeLko strihlo vedľajšiu úlohu a rok na to bolo aj oficiálne uvedené do predaja. Toto auto bolo presne to, čo Mercedes potreboval aby zachytil štartujúcu SUV vlnu. Podarilo sa, auto sa predávalo ako teplé rožky, aj keď... kvalita predfaceliftovanej prvej generácie nebola práve najlepšia, dalo by sa povedať, že až nezvykle nízka na pomery Mercedesu (počnúc dielenským spracovaním a spoľahlivosťou končiac). To však na obľúbenosti tomuto SUV neubralo, a tak v roku 2002 prišiel facelift a v roku 2005 nová generácia. Na jar 2008 prišiel facelift 2. generácie a presne takýto model sme pre vás otestovali.

Faceliftovaná verzia ML sa odlišuje od pôvodnej 2. generácie len v detailoch

Nám v redakcií sa táto druhá generácia M-Klasse páči. Príjemné a originálne tvary karosérie a hlavne veľmi dobre a kvalitne spracovaný interiér. Tešili sme sa, že snáď už v čase testu bude aj nejaký ten sneh, ale žial, nestalo sa tak a preto sme si museli odpustiť zimné (snežné) radovánky. Ale nie je ešte všetkým dňom koniec.

Predošlé ML nepôsobilo až tak veľkým dojmom ako táto druhá generácia. Uvodomíte si to najmä vo chvíli, keď vidíte niekoho za volantom (najmä ženu, ako je v Bratislave zvykom). Jednoducho je to maličká osôbka vo veľkom aute čo zviera jeho volant. Rozmery auta si taktiež uvedomíte až budete chcieť z kufra vytiahnuť zopár drobností. Napríklad tú malú tašku čo sa vám dostala až k zadným sedačkám. Ak nie ste ten typ čo hrá basketbal, pravdepodobne neuspejete. Kufor je jednak veľký (čo je samozrejme dobre), ale najmä jeho horná hrana je dosť vysoko. Jediné, čo nás okrem tohto nie veľmi potešilo na exteriéry, sú spätné zrkadlá. Nevieme prečo, ale je to jedna zo zmien pri facelifte. Nám sa do nich pozerá jednoducho zle. Sú totiž veľmi nalepené na auto a zužujú výhľad (pozrite si test Toyoty Land Cruiser, tam boli výhľad na jedničku).

 

<p>Najpraktickejšia farba pre SUV</p>