TRAX STI je experimentálne vozidlo, ktoré stavia na základe pretekárskeho špeciálu Kena Blocka. Ken, samozrejme, nemá len jedno také Scooby. Auto má ako vidíte disky kolies bez pneu, snehové pásy a špeciálne vysoké pruženie pre lepšiu priechodnosť a svetlú výšku. O stavbu auta sa postarala firma Vermont SportsCar. Výkon tohto kúska je 400 k, je upravené podľa špecifikácie rally skupiny N, má skrátenú nesynchronizovanú 5-stupňovú prevodovku. Pod prednou kapotou je 2,5 litrový boxer 4-valec s turbom a medzichladičom stlačeného vzduchu riadený aftermarketovou programovateľnou riadiacou jednotkou MoTeC M800.

Súčasťou kompletky má byť špeciálny záprah pre 4 snowboardistov s držiakmi pre ich dosky a ostatný sersan. Záprah bude kompletne ručne robený rám z karbónu. Na aute a jeho dokončení aktuálne maká viacero ľudí, takže na budúci rok sa iste bude na čo pozerať.

Projekt TRAX STI je pre mňa veľkou zábavou - hovorí Ken.  - Kombinuje 2 najobľúbenejšie veci v živote, jazdu rally autom a snowboarding na prašane. Mám dom v Utahu, takže šmýkania na snehu si užijem do sýta, ale teraz je to vďaka tomtu projektu úplne nová úroveň. Pretože teraz môzem vletiet do hôr v najrýchlejšom pásaku na svete. Je to super špás, tlačiť Imprezu na miesta, kde by nevyšlo žiadne auto a ešte k tomu rýchlo nakladať...

Zdroj: 0-60mag.com