Znie to ako žart, no je to tak. Kena Blocka neuvidíme v hlavnej roli Gymkhana 11. Je to už 12 rokov, odkedy sa objavil prvý diel a za ten čas vzniklo ďalších 9 pokračovaní. Práve táto séria Kena najviac preslávila a na YouTube má každý diel niekoľko miliónov zhliadnutí. Gymkhana sa prosto stala celosvetovým fenoménom, pričom vždy bol hlavnou hviezdou práve Block. V prvých dvoch dieloch sme ho videli za volantom Subaru Impreza WRX STI, ktoré v nasledujúcich videách vymenil za rôzne modely Fordu. 

Po 10 dieloch ho nahradí Travis Pastrana, ktorý je hlavne motocrossovým špecialistom, no rozhodne mu nie sú cudzie ani 4 kolesá. Je totiž 4-násobným šampiónom Rally America a skúsenosti má aj s rallycrossom či Nascar. Pastrana sa už v minulosti v Gymkhane 2x objavil, no vždy len vo vedľajšej roli. Teraz bude hlavnou hviezdou pričom usadne do Subaru Impreza WRX STI. S ním pretekal aj rallycrosse, a tak sa s veľkou pravdepodobnosťou práve jeho rallycrossové náčinie objaví v novej Gymkahne. Tá by sa mala natáčať ešte tento rok. 

Nebojte sa, Block nedal Gymkhane definitívne zbohom

11. diel síce bude patriť Pastranovi, no fanúšikovia Blocka nemusia smútiť, nakoľko ten by sa mal vrátiť v ďalších pokračovaniach. Výmena s Travisom je tak pravdepodobne len jednorazová záležitosť a v Gymkhane 12 už bude opäť hviezdiť Block. 

Zdroj: dirtfish.com