Honda však nezverejnila video, v ktorom kosačka naozaj dosiahne svoju maximálnu rýchlosť. Žeby na to nemal nikto odvahu?

Áno, čítate dobre. Honda Mean Mower je kosačka, ktorý zrýchľuje z 0 na 96 km/h za 4 sekundy. Vďaka nej je z nedeľného kosenia trávnika super zábava a utrpenie pre susedov. Z jej útrob vychádza 130db rachot.

 

Na prvý pohľad však vyzerá takmer úplne obyčajne. Top Gear a Honda nevytvorili túto hračku, len na zábavu. Mean Mower dokáže naozaj kosiť. Dokonca došlo k zvýšeniu maximálnej rýchlosti kosenia z 12 na 24 km/h.

 

Kosačka by samozrejme nezvládla rýchlosť 209 km/h na obyčajných záhradníckych pneumatikách. Má špeciálne kolesá a zavesenie. Šasi vzniklo z jednej z najpevnejších ocelí.

 

Kosačka nemusí byť len nudná, pomalá a škaredá. Honda Mean Mower je absolútne kosiace peklo. Môžete s ňou pokosiť trávnik alebo vyhrať pouličný závod.

Motor s objemom jeden liter pochádza z motocykla Honda VTR Firestorm. Dosahuje maximálny výkon 81 kW (109 k). Nie je to veľa, no celá kosačka váži len 141 kg. Prenos výkonu zabezpečuješ šesťstupňová prevodovka s pádlami pod volantom. Riadenie pochádza z Morrisu Minor, výfukový systém vyrobila spoločnosť Scorpion a vodič sedí v špeciálnej sedačke Cobra.

 

Prvou zlou správou je, že kosačka už nedokáže za sebou pokosenú trávu aj pozberať. V zásobníku na trávu je palivová nádrž a chladiče. Druhou zlou správou je fakt, že Honda sa nechystá spustiť sériovú výrobu tohto záhradného náradia.

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Rýchlostné rekordy stále zaváňajú smrťou. Je tu ďalšia obeť

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov