Ako sa hovorí, aj majster tesár sa utne. O niečom podobnom by mohol písať zúfalý zlodej z amerického Seattlu, ktorý sa pokúsil ukradnúť BMW radu 5. O to horšie, že bol pod vplyvom drog. To mu znemožnilo rozmýšľať a keď ho na diaľku v aute uzamkli, ostal v ňom čakať na políciu. Zdá sa, že ani veľmi nemal na výber, pretože keď moderné autá zamknete zvonku centrálne, zvnútra sa nedajú otvoriť. 

Konektivita nových vozidiel môže hackerom uľahčiť, ale tiež sťažiť ukradnutie automobilu. Zlodej, ktorý sa rozhodol ukradnúť nové BMW radu 5, konkrétne verziu 550i F10. Majiteľ totiž zistil, že mu niekto ukradol auto. Po upozornení o krádeži sa polícia rozhodla kontaktovať pobočku BMW.

Tá požiadavke vyhovela a na diaľku cez službu ConnectedDrive zamkla zlodeja vnútri vozidla. Zlodej po príchode polície síce v ukradnutom aute spal, avšak ešte sa pokúsil o posledný útek. Ten mu však polícia zmarila a vozidlo putovalo späť k majiteľovi. Ak si myslíte, že nové komunikačné systémy vo vozidlách sú len na príťaž, tento príklad by vám mohol potvrdiť pravý opak.