Na repliky rôznych áut sme si už zvykli. Medzi značky, ktoré stoja ako vzor týmto výtvorom patrí vo veľa prípadoch Ferrari. Niektoré diela si zaslúžia uznanie, no niekedy to autorovi až tak nevyjde a potom sa nad výsledkom akurát pousmejeme. Okrem kópií klasických Ferrari ako napríklad 250 GTO alebo F40, vznikajú aj repliky Ferrari Enzo. Na jednu sa dnes pozrieme bližšie.

Nie, toto nie je skutočné Ferrari Enzo

Izraelčan postavil repliku Ferrari Enzo, ako základ použil iné Ferrari. Aj keď na začiatku mohol vyzerať nápad pretvoriť Ferrari F430 na Ferrari Enzo ako dobrý, výsledok až taký úžasný nie je.

Ferrari Enzo automobilka predstavila pred jedenástimi rokmi a auto je stále jeden z najvyhľadávanejších supercarov. Enzom sa inšpiroval aj Izraelčan, ktorému v garáži stálo iné Ferrari, konkrétne Ferrari F430. No on chcel niečo výnimočné a pustil sa do stavby repliky Enza. Ako základ použil svoje F430, dal si vyrobiť karbónovú karosériu, ktorú potom pripevnil na hliníkový rám. Použil však originálne kolesá s centrálnou maticou z Ferrari Enzo. Ďalej tu nájdeme F1 prevodovku, elektrické okná, klimatizáciu a airbagy, prvky, ktoré Enzo pre čo najnižšiu hmotnosť nemá.

Repliku Enza poháňa pôvodný motor z Ferrari F430

Repliku poháňa štandardný motor z Ferrari F430, teda 4,3 litrový V8 s výkon 490 koní. Vlastník hovorí, že auto má najazdených len 6500 km a auto servisoval len v autorizovaných Ferrari servisoch, takže s ním budúci majiteľ nebude mať žiadne problémy.

Aj keď si na spracovaní dali záležať, neproporčné tvary repliky skôr vyvolávajú úsmev a na prvý pohľad zbadáte, že toto Ferrari Enzo nie je.

Lenže replika Enza nie je skutočné Ferrari Enzo, to vidíte hneď ako sa pozriete na fotky. Aj keď sa i dal majiteľ záležať na spracovaní a auto nie je odfláknuté, proporcie celkom netrafil. Replika vyzerá divne, je príliš vysoká, zadné okno klesá priveľmi strmo a predná časť je prinízka, veľmi dlhá a oveľa špicatejšia ako originál. To nespomínam náduchy pred zadnými kolesami a dvere, tie proporčne nesedia vôbec.

Proporcia repliky nezodpovedajú originálu

Dostávame sa na koniec, táto nie veľmi vydarená replika je na predaj, Izraelčan za ňu chce 400 000 dolárov a hovorí, že za svoje peniaze získate miliónový vzhľad bez drahej údržby a poistenia. Otázka znie, nie je Ferrari F430 dosť dobré a musí sa hrať na niečo, čím nie je? Veď sa tú cenu môžete kúpiť hneď 4 Ferrari F430! Táto replika nikdy Enzom nebude a nemusíte byť znalcom značky, aby ste na prvý pohľad videli, že toto jednoducho Ferrari Enzo nie je. Takže nie, ďakujem, neprosím si.

Zdroj: carscoops.com