Obľúbené preteky Fusion Cup Bankov napísali 15. mája 2016 štvrté pokračovanie. Na trati, ktorá viedla z Mestskej časti Košice – Sever po asfaltovej ceste z čermeľského údolia do Horného Bankova si pretekári zmerali sily nielen v rámci tradičného voľného pohára, ale aj v rámci Regionálneho Rally Pohára.

Jazdci preverili svoje schopnosti ale i pretekársku techniku na trati dlhej približne 3 km. Na to, aby čo najlepšie zvládli nástrahy trate, mali jednu tréningovú a tri súťažné jazdy. Kým ráno im slniečko krásne svietilo, neskôr prišiel vietor a nakoniec sa jazdci museli popasovať aj s mokrým povrchom.

Peter Deák, víťaz Fusion Cup Bankov 2016

So zložitými podmienkami na trati sa najlepšie vysporiadal Peter Deák na Mitsubishi Lancer Evo IX, ktorý porazil Mareka Pazderáka na Mitsubishi Lancer Evo VI. Tretie miesto na Fusion Cup Bankov 2016 vybojoval Alexander Baffy na Peugeote 206. V Regionálnom Rally Pohári musia v aute sedieť dvaja členovia posádky, najrýchlejší boli František Blaščík s Matúšom Lukáčom na BMW M3. Preteky mali vynikajúcu atmosféru a už teraz sa tešíme na piaty ročník Fusion Cup Bankov.