Infiniti ide do neznámych oblastí. Na autosalóne v Ženeve predstavila luxusná odnož značky Nissan nový koncept crossoveru s názvom QX30. Mieri do vôd "kompaktov", kde doteraz nemala žiadneho zástupcu. Prípadná sériová podoba daného konceptu však môže byť prvým pokusom. Je fakt, že koncept vyzerá tvarovo viac než zaujímavo.

Snaha o tvar v štýle kupé je evidentná.

Crossover vyzerá veľmi dobre. Jeho skosené línie majú pripomínať štýl kupé. Auto má však 5 dverí. Jeho rozmery sú 4430 mm na dĺžku, 1815 mm na šírku a 1520 mm na výšku. Použiteľnosť vozidla by mohla fungovať aj mimo asfaltových ciest, pretože svetlá výška dosahuje 192 mm.

 

Vzhľad má podľa dizajnového šéfa, Alfonsa Albaisa, vytvoriť protipól k uponáhľanému mestskému životu. Pomerne futuristický dizajn sa preniesol aj do vnútra vozidla. Sedadlá vytvárajú dojem, že sa vznášajú, resp. sú zavesené. Z hľadiska materiálov však dominuje vrstvená sedlová koža.

Infiniti chce získať postavenie aj v oblasti kompaktov. Prémiový koncept QX30 mu môže výrazne pomôcť.

Vo vnútri vládne hnedá koža a modré doplnky.

V prípade, že QX30 prerazí do sériovej výroby, vznikne z nej konkurent pre BMW X1, X3, Audi Q3, Mercedes GLA alebo Lexus NX200H. Ponuka motorov nateraz nie je známa. Môže za to najmä fakt, že zatiaľ ide len o koncept. Infiniti tvrdí, že vo výrobnom prípade poskytne pre svoj nový crossoverov širokú škálu motorov.

 

Štúdia má pod kapotou 2,0 litrový zážihový štvorvalec s preplňovaním. Prenos jeho výkonu zabezpečuje 7 stupňová samočinná prevodovka. Infiniti, našťastie, nepoužilo žiadne elektromotory, batérie, vodíkové bomby ani nič podobné. V nádrži je starý dobrý benzín. Možno aj to napovedá tomu, že sériová výroba nie je až tak ďaleko, ako by sme si mohli myslieť.

 

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Infiniti rozšíri portfólio o 60%