Potom nadišla zlatá éra WTCC, kde BMW 3 v generáciách E46 a E90 zastupovalo jediné vozidlo s pohonom zadných kolies a získalo niekoľko titulov. V roku 2012 sa BMW M3 uviedlo získaním všetkých titulov v sérii DTM, ale od roku 2014 nenájdeme BMW 3 v žiadnej motoršportovej disciplíne. A to je po piatich rokoch už naozaj veľmi divné...

Návrat domov

To sa teraz mení. Vďaka majstrovskému tímu West Surrey Racing uvidíme najnovšiu generáciu G20 opäť v šampionáte BTCC. Nahrádza tak úspešného predchodcu, BMW 125i M Sport. V novej generácii prejde 1tka na predný náhon, takže prechod smerom k 3jke dáva jasný zmysel. Pod kapotou sa nachádza 2,0 l štvorvalec s výkonom 350+ koní (výkon závisí od reštriktora).

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Výkon je prenášaný cez 6-stupňovú sekvenčnú prevodovku. Ohľad je braný aj na aerodynamiku, hlavne pri pohľade na nafučané blatníky a zadné krídlo. Spôsob pretekania dvere-dvere však toto príliš neocení a autá dokončujú preteky často poriadne “očesané”. Za volant usadne úradujúci šampión Colin Turkington a Tom Oliphant. V tíme všetci veria, že nové BMW radu 3 nadviaže na úspešnú minulosť a získa 6. titul v Britskom šampionáte cestovných vozidiel.

Foto: touringcars.net