Maťo Homola opäť v TCR, ale s novým autom v novom tíme

Novým pretekárskym autom Maťa Homolu je Opel Astra OPC TCR

Maťo Homola ide do novej sezóny s novým autom a v novom tíme, bude to Opel Astra OPC TCR belgického tímu DG Sport.

Minulý rok Opel Motorsport a Kissling Motorsport vyvíjali Opel Astra OPC TCR v rámci európskych šampionátov TCR Germany a TCR Benelux. Tím DG Sport navyše s týmto autom vyhral TCR Europe, za volantom sedel 41-ročný Belgičan Pierre-Yves Corthals. V novej sezóne nastúpi Maťo Homola po boku Corthalsa v TCR International Series. Zimný spánok si vo fabrike ale nedopriali, Astru posunuli evolučne ďalej, vylepšili podvozok, elektroniku či brzdový systém. Maťova Astra OPC TCR má pod kapotou 2,0 litrový turbo 4-valec s výkonom 350 k a sekvenčnú prevodovku s pádlami pod volantom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Pre Maťa Homolu to bude nová výzva v novom tíme s novým autom: „Veľmi sa teším, že budem v tomto roku opäť pretekať v seriáli TCR International Series, ktorý považujem za jeden z najlepších a najvyrovnanejších seriálov cestovných automobilov. Veľmi si vážim, že budem súčasťou mimoriadne skúseného tímu DG Sport, ktorý si ma spolu s Opel Motorsport vybrali do svojho programu TCR. Rozhodol som sa prijať túto ponuku aj kvôli tomu, že verím vo veľký potenciál nového auta Opel Astra OPC TCR 2017 a tímu DG Sport. Touto cestou by som sa chcel poďakovať reklamným partnerom, manažmentu TCR a tímu DG Sport za túto príležitosť. Už sa neviem dočkať prvých pretekov a ďalších víťazstiev!“

Maťo odštartuje sezónu počas víkendu 1. a 2. apríla 2017 v gruzínskom hlavnom meste Tbilisi, kde budete štartovať na okruhu Rustavi Circuit. Preteky môžete sledovať na live streame TCR tcr-series.com, na televíznych staniciach Sport1 a Sport2, výsledky sa dozviete aj zo športového spravodajstva slovenskej televízie.

Zdroj: tlačová správa