Maťov víkend v Portugalsku začal veľmi sľubne. Prvý tréning sa mu totiž s Elantrou N TCR podarilo vyhrať a očakávania od samotnej kvalifikácie a pretekov tak pochopiteľne boli veľké. Homola si novú techniku veľmi pochvaľoval a zdalo sa, že sa s autom dokonalo zžil a jeho tím našiel správny set-up. Čo však fungovalo počas tréningov, nefungovalo na druhý deň počas kvalifikácie. Teplota v sobotu výrazne stúpla a s piatkovým nastavením v týchto podmienkach skrátka Elantra nefungovala optimálne. Maťovi sa tak podarilo v kvalifikácii obsadiť len 11. priečku, čo bolo po sľubných tréningoch rozhodne sklamaním. Ak by sa totiž umiestnil o miesto vyššie, znamenalo by to pole position v druhých pretekoch, v ktorých sa poradie prvej desiatky na štarte otáča. 

Race 1 & 2

V oboch pretekoch slovenský pretekár štartoval z 11. miesta. To určite nie je ideálna pozícia. Štart v prvých pretekoch navyše nepatril k tým najvydarenejším, Homola sa prepadol za tímového kolegu a po pomerne kľudných pretekoch prišiel do cieľa na 12. priečke. Frustrujúci výsledok, no Maťo sa nevzdával a veril v lepší priebeh pretekov číslo dva. Tím Janík Motorsport síce zmenil nastavenie Elantry, no v konečnom dôsledku to nehralo žiadnu rolu. Krátko po štarte totiž dostal Maťo ranu na ľavé zadné koleso a s defektom musel zamieriť do boxov. Vidina lepšieho výsledku sa tak rozplynula. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Dnešné preteky pre mňa skončili vo štvrtej zákrute, keď mi jeden z pilotov dal veľkú ranu na ľavé zadné koleso, skoro ma otočil a navyše som pri tom dostal defekt. Po výmene kolesa som dostal jedno kolo, tak som si spravil vlastné preteky. Nejakých štyroch piatich jazdcov som predbehol, mal som dobré tempo, takže ešte o to to viac ma frustruje, lebo z toho mohol byť pekný výsledok. Nastavenie auta sme od soboty dosť zmenili a fungovalo veľmi pekne. Aspoň máme viac poznatkov o Elantre, takže to berieme pozitívne a máme motiváciu z môjho tempa,“ ohodnotil víkend v Portimau Maťo Homola

Z Portugalska odchádzal slovenský pretekár s trpkou príchuťou, jeho ambície boli oveľa vyššie. Pozitívom však je, že vozidlo mu sedí a so správnym nastavením dokáže bojovať o najvyššie priečky. Ďalšie kolo šampionátu TCR Europe sa uskutoční 21. až 22. mája vo francúzskom Le Castelet.