Slovakia Ring čaká veľká premiéra, prvýkrát bude na našom okruhu jazdiť monopost Formuly 1. Rakúsky pretekár Ingo Gerstl predvedie divákom Toro Rosso STR1 s výkonom vyše 900 k!

Diváci na Slovakia Ringu prvýkrát uvidia monopost Formuly 1! Rakúsky tím Top Speed privezie na náš okruh Formulu 1 z roku 2006, áno to boli časy keď sa piloti preháňali s V8 a V10 za chrbtom. Môžeme sa tešiť na Toro Rosso STR1, s ktorým jazdili Vitantonio Liuzzi a Scott Speed. Monopost s výkonom  vyše 900 k, ktorý nemá problém pokoriť 370 km/h, bude počas exhibície na Slovakia Ringu pilotovať skúsený rakúsky pretekár Ingo Gerstl. Ingo je víťaz seriálov BOSS GP a EuroBOSS, bol testovacím pilotom F1 a trénuje niekoľkých pilotov F1.

Toro Rosso STR1

Toro Rosso STR1 bude prvýkrát na Slovakia Ringu na Veľkej cene Slovenska

Okrem Formuly 1 sa diváci môžu tešiť aj na exhibíciu monopostu GP2, ktorý poháňa 4,0 l V8 motor. Pripomeňme, že z GP2 vzišli také hviezdy ako Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Na Slovakia Ringu nebude chýbať ani náš formulový jazdec Richard Gonda, ktorý v súčasnosti preteká v seriáli Renault Sport Trophy.

Toro Rosso STR1

Monopost Toro Rosso STR1 predvedie divákom rakúsky pretekár Ingo Gerstl

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Naše najtradičnejšie okruhové podujatie Veľká cena Slovenska pretekov automobilov na okruhu tak opäť prinesie extra zážitky. Najrýchlejšie formuly sveta takpovediac predznačujú nastávajúcu dôležitú etapu v živote okruhu Slovakia Ring: po Veľkej cene začínajú práce na vylepšení infraštruktúry okruhu pre zisk licencie druhého stupňa. Tá je základným predpokladom na príchod formulových seriálov ako sú spomínané BOSS GP, Auto GP alebo preteky historických monopostov F1.

Zdroj: tlačová správa