Piloti Formuly 1 nechcú svätožiaru

Svätožiara má chrániť hlavu pilota

FIA začiatkom roka kontaktovala 22 pilotov s otázkou, aký majú názor na svätožiaru. Odpovedať do začiatku februára stihlo 16 z nich, z toho 7 bolo proti, 5 za a 4 vyjadrili neutrálne stanovisko.

5 za, 7 proti

FIA kontaktovala 22 pilotov F1, aby získala ich pohľad na svätožiaru, 16 z nich už odpovedalo, z toho 7 hlasovalo proti, 5 v prospech a 4 vyjadrili neutrálne stanovisko. To znamená, že svätožiaru s veľkou pravdepodobnosťou neuvidíme ani v roku 2018. Je jasné, že Formula 1 by mohla mať lepšiu ochranu hlavy, no riešenie, ktoré by vyhovovalo všetkým, zatiaľ neexistuje.

Piloti Formuly 1 nechcú svätožiaru

Aeroscreen od Red Bullu bol alternatívou k svätožiare

S alternatívou k svätožiare prišiel Red Bull. Riešenie pomenovali Aeroscreen, jednalo sa o štít, ktorý mal chrániť hlavu. Ostatné tímy boli však proti, namietali, že ak by toto riešenie prešlo, Red Bull by mal neférovú výhodu. FIA podrobila Aeroscreen testom, našli hneď niekoľko problémov. Tým prvým bola zlá viditeľnosť za dažďa a druhým, omnoho väčším, že Aeroscreen neochránil hlavu pilota pred letiacou pneumatikou. Figurína zaznamenala vážne poškodenie hlavy. Red Bull teda zastavil práce na Aeroscreene ešte v júni.

Zdroj: autoblog.com